E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Preeklampsia sõeluuring 35.-37. rasedusnädalal

 

III trimestril loote kasvu ja heaoluseisundi skriiningu käigus on võimalik 85% täpsuaega tuvastada riskirühma naised, kellel võib areneda hiline preeklampsia pärast 37. nädalat.

 

Hilise preeklampsia riskirühma kuuluvate naiste avastamine III trimestril loote kasvu ja heaoluseisundi skriiningu käigus on oluline, kuna intensiivne ema ja loote jälgimine võimaldab õigeaegselt avastada haigustunnused ja sellega kaasneva loote üsasisese kasvupeetuse. See annab võimaluse alustada enneaegse sünnituse ohu korral õigeaegselt  loote kopsude ettevalmistavat ravi ja ajastada sünnituse, ennetades nõnda raskekujulisi tüsistusi.

 

  • Kõrge riskiga rühm. Sellesse riskirühma kuulub 20% uuringul osalenud naistest ja nende seast 90%-l areneb preeklampsia enne 40. rasedusnädalat. Neid naisi jälgib arst regulaarselt, mõõtes arteriaalset vererõhku ja teostades uriinianalüüsi valgu määramiseks 36.-39. rasedusnädalal. Nendele naistele,  kellel 36. rasedusnädalal esines loote kasvupeetus või kellel kujunes välja kõrge vererõhk, tehakse regulaarselt ultraheliuuring loote kasvu ja heaoluseisundi hindamiseks.

 

  • Keskmise riskiga rühm. Sellesse riskirühma kuulub koos kõrge riskirühmaga naistest alla 60% uuringus osalenutest ja nende seas on peaaegu kõik naised, kellel areneb preeklampsia pärast 40. rasedusnädalat. Neile soovitakse riski ümberhindamist raseduse 40. nädalal, et planeerida parim aeg sünnituseks.

 

  • Madala riskiga rühm. Sellesse riskirühma kuulub 40% uuringul osalenud naistest ja need naised saavad kindlustunde, et 99,9% juhtudel ei teki neil enne sünnitust preeklampsiat ja nad saavad rahulikult ära oodata sünnituse spontaanse alguse.

 

Loe lisaks: