E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Ultraheliaparaat

Uuringuid teostatakse ultraheliaparaadiga Voluson E8 BT12. Tegemist  on uue põlvkonna digitaalse 3D/4D ultraheliaparaadiga, mis on välja töötatud  günekoloogiliste ja sünnitusabialaste ultraheliuuringu teostamiseks. Selleks, et tekitada lootest ekraanile pilt, kasutab ultraheliaparaat kõrgsageduslikke ultrahelilaineid, mida saadab looteni ja võtab uuesti vastu ultraheliandur.

 

Tänu kasutuses olevale 3D/4D maatriksandurile (RM6C 1-7 MHz) on võimalik saada kvaliteetne loomutruu ruumiline liikuv pilt. Nimetatud anduri kasutuselevõtt on andnud paremad võimalused uurida loote südame struktuure ja verevoole, mistõttu on võimalik lootel avastada haruldasi südamerikkeid ja hinnata tema heaoluseisundit. See andur on asendamatu, sest annab võimaluse uurida loote aju struktuure, mida tavalise anduriga sageli pole võimalik hinnata.

 

Tänu hea lahutusvõimega tupekaudsetele 3D/4D anduritele (RIC5-9D 4-9 MHz ja RIC6-12D 5-13 MHz) on võimalik saada hea kvaliteediga pilt juba väga väikestest detailidest. Seetõttu on võimalik hinnata juba raseduse varajases järgus loote geneetilisi markereid ja teha varajast loote kaasasündinud südamerikete ja neuraaltoru patoloogia skriiningut. Antud andurid on olulised OSCAR testi ajal probleemsete loodete uurimisel ja olukorras, kus loote asendi või ema adipoossuse tõttu pole loote organite pisidetaile kõhukaudse anduriga võimalik hinnata. Tupeandur on disainitud nii, et enamik naisi ei kirjelda uuringut ebameeldivana.

 

Lineaarne andur (9L-D 3-8 MHz) on asendamatu keisrilõikejärgse haavaarmi ja rinnanäärmete hindamisel. Teatud juhtudel annab kõrgsageduslik lineaarne andur tupekaudsele andurile lisainformatsiooni OSCAR testi ajal loote aju  või südamestruktuuride hindamisel.

 

Ultraheliaparaat on ühendatud arvutiga, milles on spetsiaalne ultraheliuuringut analüüsiv tarkvara. Sellega töödeldakse ja analüüsitakse ultraheliuuringu käigus saadud  andmeid, mille järgselt antakse patsiendile väljatrükina kaasa detailne väljavõte koos arsti kommentaaride ja soovitustega.

 

Ultraheliuuringute vastused saadetakse ka internetipõhisesse meditsiinilisse e- tervise digilukku, kus lapseootel emad saavad Patsiendiportaali kaudu tutvuda oma ultraheliuuringu tulemustega. 

 

Ultraheliaparaat võimaldab salvestada ultraheliuuringut koos heli ja arsti kommentaaridega DVD-le või mälupulgale või printida värvilisi loote 3D pilte kvaliteetsele printerpaberile või saata loote pilte  Ticefy pilve kaudu  nutiseadmetesse.

 

Ultraheliaparaat on ühendatud läbi spetsiaalse arvutiprogrammi internetiga, mis võimaldab vajadusel väliskolleegidega teha reaalajas telekonsultatsioone ja saada keeruliste arengurikete korral teisest arvamust.

 

Ultrahelikabineti arvuti on ühendatud loote kopsude küpsust hindava Barcelona Ülikooli Quantus FLM programmiga, mis võimaldab hinnata loote valmidust sünniks ja hakkamasaamiseks ning iseseisvaks hingamiseks.

 

Ultraheliuuringul ei kasutata röntgenkiirgust, vaid kõrgsageduslikke ultrahelilaineid vahemikus 1 - 13 MHz, mida ei kuule isegi delfiinid ega nahkhiired. Diagnostilist ultraheli on maailmas kasutatud juba üle 40 aasta. Praeguste seisukohtade järgi ei ole meditsiinilisteks uuringuteks kasutataval ultrahelil kahjulikku bioloogilist toimet ning seetõttu on see rasedale ja lootele ohutu.

 

Teostatavat uuringut saavad tulevased vanemad jälgida kabineti seinale kinnitatud 40" LED seinamonitorilt.

 

Ultrahelikabinetis on spetsiaalselt sünnitusabialaseks ja günekoloogiliseks ultraheliuuringuks disainitud mugav soojendusega kušett, mis annab võimalusel muuta lapseootel naise asendit, et vähendada ultraheliuuringu ajal selili lamamisest tingitud ebamugavustunnet.

 

Sulge

Loading ...