E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Loote kopsude sünniküpsuse hindamine

 

QuantusFLM test on mitteinvasiivne, usaldusväärne ja kiire test loote kopsude küpsuse hindamiseks olukorras kui on oht enneaegse lapse sünniks ja on oluline hinnata loote sünniküpsust.

 

Mitte alati ei kulge rasedus ootuspäraselt ning loomulikult normaalse rasedusaja lõpuni, erinevatel põhjustel võib see lõppeda enneaegse sünnitusega. Kõige sagedasemaks vastsündinute haigestumise ja suremise põhjuseks on respiratoorne distress-sündroom (RDS). Mida enneaegsem on vastsündinu, seda sagedamini RDS esineb ja kiiremini kujuneb välja äge hingamispuudulikkus ja lapse jõud raugeb.

RDS põhjustab hapnikuga varustamise häireid kõikides organsüsteemides, eelkõige kannatavad lapse aju, neerud, seedetrakt. RDS sündroom on põhjustatud enneaegse lapse ebaküpsest kopsust ja surfaktandi puudulikkusest.  Loote kopsude küpsust saab hinnata kopsu alveoolides oleva surfaktandi olemasolu järgi. Surfaktant on pindaktiivne aine, mis aitab kopsu alveoolidel püsida avatuna ja võimaldab gaasivahetust kopsu alveooli ja vastsündinu vereringe vahel.  Surfaktandi olemasolu hinnatakse tavapäraselt invasiivse lootevee uuringu abil looteveest.

 

 

 

QuantusFLM testi võrdlus teiste loote kopsude küpsuse hindamise testidega*

 

 

L/S: Letsitiin/ Sfingomüeliin; PG: Fosfatidüülglütserool; PPV: positiivne ennustav väärtus; NPV: negatiivne ennustav väärtus

 

* E.Bonet-Carne, M.Palacio, T. Cobo, A. Perez-Moreno, M. Lopez, J.P. Piraquive, J.C.Ramirez, F.Botet, F.Marques and E.Gratacos. „ Quantitative ultrasound texture analysis of fetal lungs to predict neonatal respiratory morbidity“. Ultrasound Obstet Gynecol 2015; 45: 427-433

 

Loe lisaks:

Sulge

Loading ...