E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Rasedus nädalate kaupa

Valitud nädal:

Sina

Sa võid tunda, kuidas beebi pea surub vaagnaluude vastu ning raskendab sellega Sinu liikumist ja kehaasendi muutmist. Diivanilt või voodist ei pruugi enam ise üles saada. Proovi end küljele keerata ning siis istuli ja sealt edasi püsti tõusta. Kui tunned kummalist surinat jalgades ja vaagnapiirkonnas, võib see tähendada, et beebi pea surub vaagnapiirkonna närvidele.

 

Sinu beebi

Su beebi kaalub nüüd umbes 3500 g ja on umbes 48 cm pikk. Beebi harjutab jätkuvalt hingamist ja pissib lootevette. Ta oskab tugevalt haarata, kuigi kõhus ei ole klammerdumiseks midagi peale iseenda ja nabanööri.

 

Dr. Šois soovitab

Kuigi ootad juba kindlasti kannatamatult uue ilmakodaniku sündi, naudi viimaseid üksiolemise hetki. Tehke partneriga kahekesi midagi põnevat, hiljem on selleks keeruline aega leida. Ära karda, et võid sünnituse alguse maha magada. Kui õiged valud pihta hakkavad, küll Sa need ära tunned. Sünnitusvalud algavad tavaliselt emaka ülemisest osast ja siirduvad alaselga ning vaagnaluusse. Valud muutuvad järjest tugevamaks ning sagedamaks ja neid ei saa kehaasendi muutmisega leevendada. Kui Sa aga siiski kahtled, võid kindluse mõttes helistada oma günekoloogile või ämmaemandale.

 

Kui Sa tunned, et beebi liigutab rohkem allpool kõhus või kui ämmaemandal jääb kahtlus, et kõhubeebi pole peaseisus, siis võib huvitada Sind meie loote III trimestri ultraheliuuring loote kasvu ja asendi hindamiseks.

Sulge

Loading ...