E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Rasedus nädalate kaupa

Valitud nädal:

Sina
Umbes 14 päeva pärast Su viimast menstruatsiooni vabaneb ühest Su munasarjast üks munarakk, seda nimetatakse ovulatsiooniks. Munarakk hakkab munajuha pidi liikuma, ning loodab seal kohata sõbralikku seemnerakku.  Viljastumiseks soodne aeg on väga lühike, ning seemnerakk peab läbi tungima munaraku tugevast seinast 12 – 24 tunni jooksul pärast selle vabanemist. Kui seemnerakk on munaraku viljastanud ja seemne- ning munaraku tuumad liituvad, saab alguse uus organism, seda nimetatakse sügoodiks. 24 – 36 tunni jooksul pärast viljastumist jaguneb üksik rakk kaheks; 12 tunni pärast jaguneb see neljaks ning see protsess jätkub, kuni tekib rakkude kogum, mida kutsutakse moorulaks. Umbes 3 – 4 päeva pärast viljastumist lahkub moorula munajuhast ning siseneb emakasse, ning nüüd on tegu umbes 100 rakust koosneva kogumiga, mida nimetatakse embrüoks.

 

Rasestumine IVF-i abil
Kui sul on loomulikul teel rasestumisega probleeme, võid kaaluda IVF protseduuri abi. Kõik IVF protseduurid  algavad hormoonteraapiaga, mis stimuleerib munasarjas mitmete folliikulite arengut. Need kogutakse kui munarakud, mis seejärel katseklaasis viljastatakse, et luua mitu embrüot. Pärast paari päeva inkubaatoris viiakse need embrüod tupe kaudu emakasse, kus toimub pesastumine ja algab rasedus. Nagu ka loomuliku rasestumise puhul, ei teki igast embrüo pesastumisest rasedust, mistõttu ülejäänud embrüod külmutatakse – et esimese katse ebaõnnestumisel saaks uuesti proovida.

 

Sinu beebi

Sinu beebi on juba ainulaadne
Kui seemnerakk viljastab munaraku, hakkab ema ja isa kromosoomidest tulev informatsioon moodustama Sinu beebi DNA-d. Lapse sugu määratakse samuti selles varajases staadiumis – kõik tänu sugukromosoomidele isa spermas.

 

Kas kannad rohkem kui ühte last?
Siin lähevad asjad keerulisemaks ja vajavad pisut selgitamist.

 

  • Kahemunakaksikud– kahemunakaksikud tekivad siis, kui munasarjast või munasarjadest vabaneb kaks munarakku, mille viljastavad kaks eraldi seemnerakku. Kahemunakaksikud võivad olla samast soost või erinevast soost ning nad näevad välja nagu tavalised õde-venda.
  • Ühemunakaksikud– ühemunakaksikud tekivad siis, kui vabaneb ja viljastub üks munarakk, mis hiljem kaheks jaguneb. Ühemunakaksikutel on samad kromosoomid, sama sugu, ning neil on ka sama juukse- ja silmavärv ning veregrupp.
Sulge

Loading ...