E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Rasedus nädalate kaupa

Valitud nädal:

Sina

Beebi võib vaagnasse laskuda. Sellisel juhul tunned, et raskus on allapoole vajunud. Hingata on kergem, kuid samas suureneb surve põiele ja külastad tualettruumi veelgi tihedamini kui varem. Ole valmis ka gaasideks ja kõhukinnisuseks. Kuigi laps võtab kaalus juurde, siis Sina enam lisakilosid ei kogu. Mõned naised võivad enne sünnitust koguni kehakaalust paar kilogrammi kaotada. Kui seda juba varem ei juhtunud, siis nüüd hakkab Su rindadest lekkima ternespiima, mis on tulevikus  asendamatuks toiduks Sinu lapsele

 

Sinu beebi

Sinu beebi kaalub nüüd 2700 g ja on umbes 46 cm pikk. Ta valmistub sündimiseks  ja on kaotamas oma keha katvat lootevilla ning ka kaitsvat lootevõiet. Lapse soolestik on täidetud esmasrooja ehk mekooniumiga.Beebi peaks olema end pea alaspidi keeranud. Alates selle nädala lõpust võib Su beebi iga hetk sündima hakata, sest 37. ja 42. nädala vahel ilmaletulnud last loetakse ajaliseks.

 

Dr. Šois soovitab

Kui Sa seda veel teinud ei ole, siis 30 päeva enne eeldatavat sünnitustähtaega on viimane aeg töötamine lõpetada. Kui jääd rasedus- ja sünnituspuhkusele hiljem, kahaneb Sinu sünnitushüvitis nende päevade võrra, mis Sa kauem töötasid. Kuigi kokkutõmbed sagenevad, siis kuni need ei käi regulaarselt, pole paanikaks põhjust. Kui valuhood tekivad iga viie minuti tagant, tupest tuleb verist eritist või kui puhkevad looteveed, siis on aeg pöörduda sünnitusmajja.

Selleks, et Su ämmaemand või günekoloog saaks teha sünnituse juhtimise plaani, võid Sa soovida kontrollida beebi kasvu, tema asendit, heaolu  ning eelneva keisrilõikuse korral emakaarmi seisundit.

 

Sellisel juhul võib huvitada Sind meie III trimestri ultraheliuuring loote kasvu ja asendi hindamiseks.