E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Rasedus nädalate kaupa

Valitud nädal:

Sina

Tunned end võib-olla väsinuna, kui Su beebi läbib ühte tähtsat arenguetappi. Ürita rahulikult võtta ja võimalikult palju puhata. Suurenenud rasedushormoonide hulk võib Su naha laiguliseks teha või põhjustada tumedamate laikude moodustumist, eriti Su näol. Su nibud muutuvad tumedamaks, ning võib-olla näed Sa ka tumedat joont oma nabast häbemepiirkonnani – seda nimetatakse linea nigraks. Rasedushormoonid aeglustavad ka Su seedeelundkonda, ning võivad põhjustada kõhukinnisust – joo piisavalt palju vett, ning söö rohkem puu- ja köögivilju. Su rinnad hakkavad paisuma, ning Su riiete vöökoht võib tunduda kitsana, kuigi Sul veel märgatavat kõhtu ees pole. Sul võivad tekkida isud teatud toitude järele või võid enam mitte tahta toitusid ja jooke, mis Sulle enne meeldisid. Iiveldus ning oksendamine võivad süveneda. Kui oksendamist on enam kui 2−3 korda päevas ning enesetunne halveneb, peaksid kindlasti pöörduma arsti poole. Sagedase oksendamisega võib kaasneda vedeliku puudus.

 

Sinu beebi

Sinu beebi on nüüd umbes 2 cm pikk – 10 000 korda suurem kui viljastatud munarakk – ning ta kasvab umbes millimeetri võrra iga päev. Embrüo hakkab järjest rohkem inimese moodi välja nägema, kui hakkab arenema nägu, ning beebi on suuteline oma suud avama ja sulgema. Kõik siseorganid on moodustunud, algeline selgroog on nähtav, ning hakkavad moodustuma luud. Põlvedes ja küünarnukkides on äratuntavad liigesed, ning sõrmed on selgelt eristatavad, kuigi üksteise küljes kinni. 

 

Dr. Šois soovitab

Võib juhtuda, et raseduseelne rinnahoidja on Sulle väikseks jäänud ja ei paku enam piisavalt toestust. Ka võid vajada mugavamaid pükse, sest kuigi Su kõhuke on vaevumärgatav, ei pruugi see kitsastesse teksadesse enam mahtuda. Praegu saad veel hakkama ka lihtsalt veidi laiemate riietega, ometi pole paha mõte külastada spetsiaalseid rasedatele mõeldud rõivapoode. Paljud neis müügil olevad esemed istuvad hästi nii raseduse keskel, lõpus kui ka mõnda aega pärast sünnitust.

 

Kas Sa oled juba raseduse tuvastamise ja loote eluvõimelisuse hindamisel käinud ?

 

Miks on oluline teada kaksikraseduse olemasolu ja tüüpi?

Ligikaudu 2% rasedusi on mitmikrasedused. Antud raseduse suuruses on võimalik eristada, kas on tegemist ühemunaraku kaksikutega või erimunaraku kaksikutega. See on oluline, kuna ühemunaraku kaksikute korral on sagedamini raseduseaegseid komplikatsioone ja nende jälgimine on sagedasem kui erimunaraku kaksikute korral.

 

Sulge

Loading ...