E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Rasedus nädalate kaupa

Valitud nädal:

Sina

Hommikul ärgates võid tunda iiveldust ja Sul võib esineda kummalisi maitse- ja lõhnaeelistusi. Kasvav emakas surub põiele ning sunnib Sind sagedamini urineerima. Suurimad muutused toimuvad aga rindadega, mis on ühtäkki hellad, pakitsevad ja tavapärasest raskemad. Rinnanibude rasunäärmed võivad olla nähtavad ja kombates tuntavad.

Kas on võimalik, et ootad kaksikuid? Alljärgnevalt on toodud märgid, mis võivad näidata seda, et kannad rohkem kui ühte last.

  • Väljendunud hommikune iiveldus

  • Ülim kurnatus

  • Kõrgem rasedushormooni,kooriongonadotropiini (Hcg), tase Sinu veres

 

Sinu beebi

Embrüo on nüüd 5 millimeetrit pikk ning tema süda lööb 140−150 korda minutis ehk ligi kaks korda kiiremini kui Sinu oma. Su tulevase lapse keha hakkab inimese kuju võtma ja on märgata, kuhu vormuvad tulevikus ta jäsemed. Tema pea on veel suur, aga juba tekivad selles lohud kohtadesse, kuhu hiljem arenevad silmad, suu ja kõrvad. Platsenta areneb kiiresti ning moodustunud on lootekott, kus laps kasvab kuni sünnituseni.

 

Dr. Šois soovitab

Isegi kui muutused Su kehas ei ole rasedusest siiani väliselt märku andnud, siis nüüd on Sinu uriinis juba nii palju rasedushormooni, et kodune test näitab kindlasti positiivset tulemust. Kui süda on paha, võid abi saada millegi kuiva, näiteks küpsise või leiva söömisest. Seetõttu hoia näksimist alati käepärast. Mõnel naisel aitab iiveldustunde vastu aga ingver. Proovi järele − ainult nii saad teada, mis Sulle sobib. Kindlasti pea meeles ka piisavalt vedelikku tarbida. Lapseootuse algstaadiumis võib esineda vähest veritsust või määrimist. Mõnikord võib see olla aga märk raseduse katkemisest. Kahtluse korral helista ämmaemandale või naistearstile.

 

Kui Sa soovid teada, kas on tegemist elusa lootega ja kas Sa ootad kaksikuid, siis võib huvitada Sind meie raseduse tuvastamine ja loote eluvõimelisuse hindamine.

 

Miks on oluline hinnata embrüo eluvõimelisust?

Ligikaudu 15% rasedusi katkeb raseduse varajases staadiumis. Kui ultrahelis on nähtavad loote südamelöögid, väheneb raseduse katkemise risk kuni 10 korda. Samas, kui on avastatud raseduse katkemise oht, on võimalik õigeaegselt alustada ravi.

 

Kui Sa ei õpi, ei tööta või ei ole registreeritud töötuna, siis tea, et pärast seda, kui naistearst on Su raseduse ultraheliuuringul tuvastanud, tekib Sul automaatselt õigus Haigekassa ravikindlustusele. Kindlustuskaitse taotlemiseks pead pöörduma elukohajärgsesse Haigekassasse. Kaasa võta isikut tõendav dokument ja arsti väljastatud tõend raseduse kohta.

 

Sulge

Loading ...