E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Rasedus nädalate kaupa

Valitud nädal:

Sina

See võib küll pika nädalana tunduda, aga Sinu rasedust ei loeta üleaegseks, kui Sul pole täis 42 nädalat ning siis kutsutakse Su sünnitus esile. Sinu beebi kaal,  beebit ümbritseva lootevedeliku hulk ning loote heaoluseisund mõjutavad seda, kas Su sünnitus kutsutakse esile, Sulle tehakse keisrilõige või lastakse Sul loomulikult sünnitada.

 

Sinu beebi

Sinu beebi on sünniks küps. Tema neerupealsetes toodetud hormoon annab Sulle märku, et ta on valmis tegema esimest hingetõmmet, hoidma temperatuuri ja alustama imemist. Tänu sellele käivitub Sinu organismis hormoonide kaskaad, mis viib sünnitustegevuseni, emakakaela lühenemisele ja lapse sünnini.

 

Dr. Šois soovitab

5-10 %  beebiootel naistel kestab rasedus üle 294 päeva (üle 42 täisnädala). Sellist rasedust nimetatakse ülekantud raseduseks, mille korral on suurenenud risk loote sünnitraumaks, sünnitusel tekkinud hapnikuvaegusest tingitud komplikatsioonideks ning samuti üsasiseseks loote hukuks ja vastsündinu sünnijärgseks surmaks. Ülekantud raseduse ärahoidmiseks kasutatakse sünnituse esilekutsumist, mis võrreldes äraootava taktikaga vähendab rasedusaegset lapse kaotust. Ligikaudu 20% beebiootel naisi vajab  siiski erakordset keisrilõikust ebaõnnestunud sünnituse esilekutsumise, ebaefektiivse sünnitustegevuse või lapse hapnikuvaeguse tõttu. Keisrilõike teostamise vajadus sõltub sellest, kas tegemist on korduvsünnitaja või esmasünnitajaga.  Korduvsünnitajal lõpeb sünnituse esilekutsumine keisrilõikusega ligikaudu 10% juhtudel, esmasünnitajal 30% juhtudel. Sünnituse esilekutsumise eelselt mõõdetud emakakaela pikkus koos täiendavate emapoolsete tunnustega ( raseduse suurus, sünnituste arv, ema vanus, ema kehamassi indeks) pakub kasulikku ennustavat väärtust sünnituse esilekutsumise õnnestumise kohta, spontaanse sünnituse võimalikkuse kohta järgneva 24 tunni jooksul ja erakorralise keisrilõikuse tõenäosuse kohta.

 

Kui Sul on 41 rasedusnädalat täis ja Sind huvitab füsioloogilise sünnitamise võimalikkus, siis Sa võid huvi tunda meie algava ülekandluse korral emakakaela pikkuse ja spontaanse sünnituse prognoosi hindamine.

Sulge

Loading ...