E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Rasedus nädalate kaupa

Valitud nädal:

Sina

Küllap oled viimase piirini viidud ega suuda enam kannatada seda kohmakuse tunnet. Samal ajal ootad juba kärsitult lapsega kohtumist. Ent ära pettu, kui ta sel nädalal veel ei sünni. Ilmselt andis arst Sulle raseduse alguses tehtud ultraheliuuringute põhjal mitu erinevat tähtaega, millest lõpuks üks nii-öelda lukku pandi. Beebi tuleb siis, kui ta selleks valmis on ja vaid viis protsenti lastest sünnib ettenähtud tähtajal.

 

Sinu beebi

Beebi on valmis sünniks. Ajaline vastsündinu kaalub keskmiselt 3200-3800 grammi, tema pikkus on 46–54 cm. Peaümbermõõt on enamasti 34–36 cm. Rinna ümbermõõt on enamasti kas pea ümbermõõduga võrdne või 2-3 cm väiksem. Lapse nahaalune kude on välja arenenud, mistõttu laps on roosa ja ümar ning nahaalune veresoonestik ei tule esile. Poistel on munandid laskunud munandikotti ja tüdrukutel katavad suured häbememokad väikesi häbememokki. Vastsündinu küüned ulatuvad sõrmede ja varvaste otsteni. Vililasvõie on nahalt kadunud või esineb kohati turja piirkonnas. Iga laps on siiski erinev, nii et need numbrid ja tunnused ei pruugi Sinu beebi puhul paika pidada.

 

Dr. Šois soovitab

Tõenäoliselt oled Sa juba ennast hingeliselt sünnituseks ette valmistanud ja kodused ettevalmistused tulevase lapse tulekuks on lõppenud. Sünnitusmajja tuleks pöörduda siis, kui emaka kontraktsioonid on muutunud tavapärasest sagedasemaks või valulikuks ning kui looteveed puhkevad või tupest on hakanud tulema verd.

Sulge

Loading ...