E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Rasedus nädalate kaupa

Valitud nädal:

Sina

Sa oled rase!
28-päevase tsükli korral peaks Sul neljanda nädala lõpus algama järgmine menstruatsioon. Kuigi mõned naised tunnetavad oma uut seisundit juba varem, on päevade ärajäämine üldjuhul raseduse esimene sümptom. Väliselt on Sinu keha veel endine, küll aga võid olla tavapärasest väsinum, sest Su hormonaalne tasakaal on muutumas. Samuti võid tunda kõhus kergeid krampe, mis sarnanevad menstruatsioonivaludega. Need annavad märku emaka suurenemisest. Mõnel naisel võib esineda ka vähest veritsust, kui viljastatud munarakk kinnitub emaka limaskesta külge.

 

Sinu beebi

Neljanda nädala lõpuks on laps alles ühe millimeetri pikkune pisikest kullest meenutav embrüo ning ultrahelis ta veel välja ei paista. Küll aga on võimalik emakaõõnes näha lootemuna ning emaka muundunud limaskesta. Lootemuna sees on rebukott, kust loode saab toitained ja esmased vererakud. Järk-järgult hakkab moodustuma platsenta. Alguse saavad tulevase lapse aju ja selgroog ning neljandast kümnenda nädalani ka elundid. Sel perioodil on embrüo väliste ärritajate suhtes vägagi vastuvõtlik ning tema areng kergesti haavatav.

 

Dr. Šois soovitab

Kui Sinu menstruatsioon pole alanud, on soovitav 2 päeva peale oodatava menstruatsiooni algust teha hommikusest uriinist rasedustest. Kui testiribale ilmub 2 triipu, siis tuleb Sind õnnitleda raseduse puhul. Kui tulemus on negatiivne, kuid arvad end siiski lapseootel olevat, korda testi nädala pärast.

 

Vaatamata sellele, et tänapäeval on testi võimalik teha raseduse varajases staadiumis, juhtub siiski harva, et test annab ekslikult positiivse (test on positiivne, ent sa pole rase) või ekslikult negatiivse (test on negatiivne, ent sa oled rase) vastuse. Kui Sa sovid teada saada, kas Sa oled kindlalt rase ja kas rasedust toetav hormoon on oodatud tasemel, siis võib huvitada Sind veenivere analüüs rasedust kinnitavale hoormoonile, kooriongonadotropiinile (Hcg) ja rasedust toetavale hormoonile, progesteroonile.

 

Positiivse vastuse korral võid esimese arstivisiidi aja kinni panna 2-3 nädalat peale positiivset rasedustesti. Kui tegemist on IVF rasedusega, eelnevalt on olnud emakavälist rasedust, pimesoole operatsiooni, seksuaalsel teel levivaid infektsioone, on mõttekas panna arstivisiit 1 nädal peale positiivset rasedustesti emakavälise raseduse varajaseks avastamiseks.

 

Kui Sa soovid teada, kas on tegemist elusa emakasisese rasedusega ja täpsustada raseduse suurust, siis võib huvitada Sind meie raseduse tuvastamine ja loote eluvõimelisuse hindamine.

Sulge

Loading ...