E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Rasedus nädalate kaupa

Valitud nädal:

Sina

Paisunud emakas surub suurtele veresoontele ja seetõttu on Sul raske pikemalt seista. Oled tõeliselt ümmargune ning kehakaal suureneb kiiresti – võtad juurde umbes pool kilo nädalas. Läbi kõhuseina võid tunda loote sirutusi, tema jalga või teisi kehaosasid.

 

Sinu beebi

Sinu beebi kaalub nüüd  2100 g ja on umbes 43 cm pikk. Beebi aju areneb intensiivselt, seetõttu kasvab ka tema pea ümbermõõt ning pea võtab iseloomuliku pikliku kuju. Lootevee hulk enam ei suurene.

Beebi nahk pole enam kortsus, sest rasvkude nahapinna all järjest pakseneb.

Kui Su beebi sünniks praegu, peaks ta tõenäoliselt veetma natuke aega vastsündinute osakonnas, kuni ta organism toodab piisavalt antikehasid, mis toetaksid tervet immuunsüsteemi.

 

Dr. Šois soovitab

Pane valmis haiglakotike tualett-tarvete, mugavate riiete, aluspesu, hügieenisidemete, susside, hommikumantli ning beebiriiete ja -tekiga. Hiljem saad sinna kiirelt lisada ID-kaardi või passi ja rasedakaardi. Haiglasse võiks kaasa võtta ka fotoaparaadi uue ilmakodaniku esimeste hetkede jäädvustamiseks.

 

Kui Sinu beebi pole kasvanud ootuspäraselt või kui Sa tunned, et beebi liigutused on muutunud loiumaks, siis Sind võib huvitada meie loote heaoluseisundi uuring koos loote ja platsenta verevarustuse hindamisega.

 

Sulge

Loading ...