E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Rasedus nädalate kaupa

Valitud nädal:

Sina

Peatsest sünnitusest võib anda märku limakorgi eritumine. Limakork on kiuline sültjas ollus, mis asub emakakaela kanalis ja tekitab kaitsekihi tupe ja emaka vahele ning hoiab bakterid viimasest eemal. Limakorgi eraldumine näitab, et Su keha valmistub sünnituseks. Tavaliselt sünnitus käivitub järgneva 72 tunni jooksul. Üks rasedusega kaasnevaid paratamatusi on suurenev tupevoolus. Konsulteeri oma günekoloogi või ämmaemandaga, sest sünnituseelselt on oluline välja ravida kõik infektsioonid, mis võiksid kanduda üle lootele. Põletikus tupp ka rebeneb sünnituse ajal kergemini.

 

Sinu beebi

Su beebi kaalub nüüd umbes 3200 g ja on umbes 46 cm pikk ja lootevett on peaaegu liiter. Lapse kasv pidurdub ning ta võtab päevas juurde vaid kümmekond grammi rasva. Kuigi beebi oli ilmaletulekuks kehaliselt valmis juba nädalapäevad tagasi, siis tema immuunsüsteem veel areneb ja see tugevneb jätkuvalt ka pärast sündi – haigustega võitlemiseks vajalikke antikehi omastab laps emapiimast.

 

Dr. Šois soovitab

Emapiim on Sinu lapse jaoks parim toit. Vii ennast rinnaga toitmise teemaga paremini kurssi, siis on pärast sünnitust vähem üllatusi. Imetamise tähtsusest, esimeste päevadega seotud probleemidest, õigetest toitmisasenditest ja muust räägitakse näiteks perekooli loengutes.

 

Kui raseduse ajal on günekoloogil jäänud kahtlus, et platsenta või platsenta veresooned katavad emakakaela sisesuuet ja takistavad beebi sündi, siis võib huvitada Sind meie platsenta ja platsenta veresoonte eesasetsuse hindamine. Mõnikord on vajalik diagnoosi täpsustamiseks tupekaudne uuring.