E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Rasedus nädalate kaupa

Valitud nädal:

Sina

Tunned end tõenäoliselt ebamugavamalt, kuna Su kõht valutab suurenenud kaalu tõttu, ning tunned end tõenäoliselt hingetuna, kuna emakas surub jätkuvalt Su diafragma vastu. Lõõgastumine ja puhkus aitavad seda ebamugavustunnet leevendada. Sul võib esineda mõningaid Braxton- Hicksi kokkutõmbeid, mille ajal Su emakalihased tõmbuvad umbes 30 sekundiks kokku. Raseduse selles staadiumis peaksid need kokkutõmbed olema valutud ja harvad. Sa peaksid ühendust võtma oma ämmaemandaga või günekoloogiga, kui emakakontraktsioonid muutuvad sagedasemaks, valulikuks ja kestavad kauem kui tavaliselt ning tupest hakkab erituma limast voolust. See võib olla enneaegse sünnituse tunnuseks.

 

Sinu beebi

Su beebi kaalub nüüd üle 1,7 kg ja on umbes 42 cm pikk. Sel ajal, kui Su beebi keha kasv aeglustub, algab ta aju kiire areng. Kõik tähtsamad elundid on nüüd täielikult välja arenenud, välja arvatud kopsud ning Su beebi kusepõis funktsioneerib normaalselt. Su beebi liigutused tunduvad vähem sagedased ja nõrgemad, sest kui nad järjest suuremaks kasvavad, on neil sinu emakas liikumiseks vähem ruumi. Aga kui Sa märkad, et Su beebi ei liiguta enam peaaegu üldse, pead sa oma ämmaemandaga ühendust võtma.

 

Dr. Šois soovitab

Võiksid kontrollida beebi liigutusi. Heida iga päev kindlal kellaajal pikali ning tee kindlaks, kui kaua kulub, et tunda kõhus kümmet liigutust. Tulemus on hea, kui selleks ei kulu üle tunni.
Mõtle, kus soovid oma lapse ilmale tuua ning tutvu erinevate haiglate ja nende võimalustega. Kui Sa pole seda siiani teinud, siis praegu on veel aega võtta osa perekooli loengutest. Sa võid minna üksi või koos partneriga ning valida kuulamiseks just need teemad, mis Sind huvitavad – loengutes räägitakse nii sünnitusest, imetamisest, vastsündinu hooldamisest kui ka paljust muust.

 

Kui Sul on Sinu enda või oma beebi tervise ja heaoluga seoses küsimusi või muresid, võid panna kinni aja konsultatsiooniks naistearsti juurde.

Sulge

Loading ...