E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Rasedus nädalate kaupa

Valitud nädal:

Sina

Sa võid aeg-ajalt tunda emaka kokkutõmbeid, mis tähendab, et Su kõht muutub minutiks või paariks kõvaks ja ümaraks. Raseduse edenedes tajud neid üha selgemini. Emaka kokkutõmbed esinevad sagedamini pärast kiiret kõnnakut, treeningut või seksuaalvahekorda, kuid valusad need enamasti ei ole.

 

Sinu beebi

Loode kaalub ligi 550 grammi. Veresooned kumavad läbi kortsulise naha, andes väikesele kehale punaka tooni. Beebile meeldib väga imeda ning ta teeb seda alati, kui sõrm suhu satub. Areneb tunnetusmeel ning laps teeb vahet erinevatel maitsetel. Kuulmine teravneb ning ta võib teiste helide hulgast Sinu hääle ära tunda. Kuna ringiliikumiseks on kõhus veel piisavalt ruumi, võimleb ta aktiivselt. Beebi põtkimist on mõnikord näha isegi väljastpoolt.

 

Dr. Šois soovitab

Vedeliku tarbimine aitab emakat rahustada. Konsulteeri kindlasti arsti või ämmaemandaga, kui emakakontraktsioonid muutuvad intensiivsemaks, valusaks või nendega kaasneb tupest vedeliku eritumine. Hea uudis on see, et nende kokkutõmmetega valmistub emakas sünnituseks. Emaka kokkutõmbeid tuntakse ka Braxton-Hicki kokkutõmmete nime all.

 

Nüüd tajub Su beebi Sinu häält ja puudutust paremini, ning on ideaalne aeg 3D/4D ultraheliuuringu  jaoks, et Sa saaksid oma beebiga lähedasemaks. Neid erilisi hetki võib jäädvustada ka DVD-le.