E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Rasedus nädalate kaupa

Valitud nädal:

Sina

Sa lausa särad, sest Su iiveldus on järele andnud, Su tujukõikumised on vähenenud, ning Su nahk ja juuksed säravad. Torkiv valu kõhupiirkonnas on märk emakalihaste venimisest.

 

Sinu beebi

Loode on kuni 16 sentimeetrit pikk ning kaalub ligi 100 grammi. Tal on nii aktiivseid kui ka passiivseid ehk magamise perioode. Iga 40−45 minuti järel beebi pissib ja ultraheliuuringul võib juhtuda, et näed, kuidas ta pöialt imeb. Su kõhus kasvava lapse käte ja jalgade liigutused muutuvad koordineeritumaks ja jõulisemaks. Tema käed ulatuvad omavahel kokku, beebi pea on püstisem ning ta oskab seda pöörata. Tema silmad on üksteisele lähemale liikunud, ning kuigi need on veel kinni, on ta võimeline neid juba liigutama.Üksikud detailid arenevad edasi, ning on moodustumas kulmud, ripsmed ja küüned. Sinu beebi süda teeb kõvasti tööd, ning lööb ligikaudse sagedusega 120 – 160 lööki minutis.

 

Dr. Šois soovitab

Joo vett ja ära soolaga liialda. Su keha vajab praegu rohkelt vedelikku

Kui Sul endal või lähedastel sugulastel on südamerike, või kui Sinu eelneval lapsel oli südamerike, või kui Sa põed diabeeti, epilepsiat või OSCAR testi uuringus oli tegemist suurenenud kuklavoldiga, patoloogilise verevooluga venoosses juhas või kolmikhõlmalisel klapil, siis võib Sind huvitada meie loote südame varajane ehhokardiograafia. Kui Sul on ühemunaraku kaksikud, siis Sa võid tunda huvi kaksikute vahelise transfusioonisündroomi varajase avastamise vastu.

 

Miks on oluline teada kaksikute vahelise transfusioonisündroomi olemasolu ?

Ühemunaraku kaksikud jagavad ühte platsentat ja teatud juhtudel võib üks kaksik saada verd teisele kaksikule kuuluvast platsenta osast. Kujuneb välja olukord, kus üks kaksikutest saab verd liigselt (retsipient) ja tal areneb südamepuudulikkus ja teisel kaksikul (doonor) tekib vere kaotusest raskekujuline väheveresus. Kui transfusioonisündroomi õigeaegselt ei avastata ja ei ravita, viib see mõlema kaksiku hukuni.

Sulge

Loading ...