E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Rasedus nädalate kaupa

Valitud nädal:

Sina

Sa hakkad end energilisemalt tundma, ja Su rasedus muutub nähtavamaks, kui Su kõht kasvab. Su keha hakkab tegema ettevalmistusi rinnaga toitmiseks – veenid Su rindkerel ja rindadel laienevad, ning rinnanibud muutuvad tumedamaks ja laiemaks.

 

Sinu beebi

Beebi on umbes 9 cm pikk ja kaalub umbes 42 g. 14. nädala lõpuks on loote käed kehaga võrreldes proportsionaalseks muutunud, jalad venivad veel edasi. Lapse kael sirgub pikemaks ja lõug ei toetu enam rinnale. Tema nahk on õhuke, punakas ja kortsuline ning kaetud rasutaolise lootevõide ja karvakestega.Pähe tekivad juuksed. Kasvav laps liigutab aktiivselt käsi, jalgu ja pead, kissitab kinniseid silmi, kortsutab kulmu ja teeb muid grimasse. Samuti oskab ta haarata ning kui pöial suu juurde satub, võib ta seda imeda. Jätkuvalt pissib beebi lootevette – see on normaalne protsess, mis jätkub sünnini.

 

Dr. Šois soovitab

Suurenenud veremaht ja hormonaalsed muutused põhjustavad paljudel rasedatel kõhukinnisust. Kui oled sellega hädas, söö kiudaineterikast toitu ja joo rohkem vedelikku. Kui Sinu või Su partneri suguvõsas on esinenud kromosoomihaiguseid või väärarenguid, informeeri sellest kindlasti oma arsti.