E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Rasedus nädalate kaupa

Valitud nädal:

Sina

Käes on esimese trimestri viimane nädal ja Sa võid kergemalt hingata, sest raseduse katkemise oht on nüüdsest väga väike. Kõige olulisem aeg lapse arengus on möödas. Nii mõnedki paarid täheldavad, et teisel trimestril elavneb nende seksuaalelu. Su süda ei pöörita enam, libiido tõuseb ning energiat jääb üle. Samal ajal valmistub Sinu keha aga juba lapse sünniks – rindades hakkab moodustuma kolostrum – toitainete- ja vitamiinirikas vedelik, mis saab pärast ilmaletulekut beebi esimeseks söögiks.

 

Sinu beebi

Beebi on umbes 8 cm pikk ja kaalub umbes 28 g. Sinu beebi südamelöögid on nüüd väga tugevad, ning umbes kaks korda kiiremad kui Sinul. Luksumishood aitavad diafragmat treenida. Tal on maitsmismeel ja moodustuvad häälepaelad. Tema igemetes on kakskümmend piimahammast. Silmad liiguvad üksteisele lähemale ja kehale hakkavad kasvama karvakesed. Kui Su kõhus on kasvamas väike tüdruk, on tema munasarjades juba olemas üle kahe miljoni munaraku.

 

Dr. Šois soovitab

Paljud naised on märkinud, et teine trimester on raseduse kergeim periood. Ära seda aega kasutamata jäta! Naudi rasedust ja tee asju, mis Sulle meeldivad. Kui viimastel raseduskuudel ei pruugi paljud lennufirmad Sind pardale lubada, siis praegu saad veel vabalt reisida. Kuula lihtsalt oma keha ning ära end liialt kurna. Enne eksootilisele maale sõitmist konsulteeri kindlasti arstiga vaktsineerimise asjus. Lennureisi ajal joo piisavalt, siruta sageli jalgu ning võimaluse korral tõuse püsti ja liigu ringi.

 

Kui Sa seda juba teinud ei ole, pole veel liiga hilja OSCAR testi jaoks. Kui riiklikes haiglates teostatud I trimestri skriining näitas suurenenud riski kromosomaalseks patoloogiaks, siis võib Sind huvitada meie Panorama test või Panorama XP test.

 

Miks on oluline on hinnata kaasasündinud südamehaiguste riski ?

OSCAR testi raames on võimalik hinnata loote kaasasündinud südamerikete riski. Teades, et kaasasündinud südamehaiguste esinemis- sagedus on 3 korda sagedam kui Downi tõve esinemissagedus. Probleem seisneb selles, et enamus Downi tõvega loodetest me leiame sünnieelselt üles, aga pooled südamerikkega looted sünnivad sünnieelselt diagnoosimata südamerikkega. Kui me OSCAR testi ajal leiame üles riski grupi naised, kellel on suurenenud risk loote südamerikkeks ja kelle südant me 16. või 20. rasedusnädalal vaatame suurema tähelepanelikkusega, me suurendame kaasasündinud südamerikete avastamist kuni 80%.