E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Rasedus nädalate kaupa

Valitud nädal:

Sina

Emakas on paisunud kahekordseks ning on nüüd apelsinimõõtu. Rinnad tunduvad raskemad kui kunagi varem. Kuna verevarustus on suurenenud ja suureneb raseduse edenedes veelgi, võivad veresooned rindadel, kõhul ja jalgadel selgemini näha olla. See on normaalne ja taandub pärast sünnitust.

 

Sinu beebi

Su tulevase lapse keha hakkab kasvus peale järele jõudma ning ta näeb juba päris inimese moodi välja. Sel nädalal kaob ka tema saba. Luustik on küll esialgu kõhreline, kuid võtab õiget kuju. Läbi üliõhukese naha on selgelt näha loote selgroog. Hakkavad moodustuma välissuguelundid, kuid ultraheliuuringul lapse sugu veel tuvastada ei saa. Lisaks liigutamisele neelab beebi lootevett, see läbib tema keha ning jõuab uriinina tagasi välja. Järgmise kolme nädala jooksul kasvab loode üle kahe korra pikemaks. Iga päevaga ilmub ta kehale üha uusi väikeseid detaile, nagu näiteks sõrme- ja varbaküüned, näpud on üksteisest täielikult eraldunud ning jalad kasvavad pikemaks.

 

Dr. Šois soovitab

Kui Sa soovid teada, kas Sinu lapsel pole kromosomaalset või geneetilist patoloogiat, või soovid teada saada lapse sugu, siis võib Sind huvitada meie Panorama test või Panorama XP test

 

Kui Sul on soov tulla rasedusega arvele Loote Ultrahelikeskusesse, siis 10. -11. rasedusnädal on selleks parim aeg.

 

 

Sulge

Loading ...