E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Ämmaemand

Ämmaemand Kairi Kivaste

 

Ämmaemand Kairi Kivaste

 

Lõpetasin 2017. aastal Tartu Tervishoiu Kõrgkooli, olles omandanud ämmaemanda kutse ning suundusin samal aastal tööle Pelgulinna sünnitusmajja, kus olen töötanud ämmaemandana eeskätt raseduskeskuses.

 

Ämmaemandaks kasvamise teekond sai minu jaoks alguse 2011. aastal, mil asusin õppima Tartu Tervishoiu Kõrgkooli. Lisaks koolist saadud teoreetilistele teadmistele omandasin samaaegselt praktilisi kogemusi, töötades abiämmaemandana Tartu Maarjamõisa haigla naistekliinikus ja pärast õpingute lõpetamist Pelgulinna Sünnitusmajas, kus sain oma abi pakkuda nii rasedusega arvel olevaid naisi jälgides, perekooli loenguid pidades kui ka sünnitusjärgses osakonnas verivärskeid peresid toetades.

 

Tehes oma tööd südamega, soovin, et beebiootel emad tunneksid  minu juures arvel olles ennast turvalisena isegi siis, kui rasedus ei kulge päris tavapäraselt ning kui emal või kõhubeebil on diagnoositud mõni kõrvalekalle või haigus.

 

Igapäevases töös on minu jaoks oluline suhtlus lapseootel ema ja tema partneriga. Vestluse käigus selgub, kuidas ma saan anda emale või tema partnerile parimat nõu ja abi. Perega suheldes saan ma teada, missugust tuge lapseootel naine või tema partner kõige rohkem vajavad. Ma soovin luua oma patsientidega usaldusväärse vastastikuse suhte, mille käigus selguvad muu hulgas nende sisemised hirmud ja kõhklused. Minu jaoks on alati olulised ka lapseootel naiste arvamused ja eeskätt ootused minu abile.  

 

Minu töö aluseks on hoolivus, vastastikune lugupidamine ja usaldus.

 

Kuna teen oma tööd kire ja andumusega, siis olen veendunud, et patsiendid on minu juures kindlates kätes.

 

Pakun Loote Ultrahelikeskuses rasedusega arvel olnud naistele ka sünnitusjärgseid koduvisiite ja imetamisnõustamist, et vastse ema sünnitusjärgne periood oleks nii turvaline ja muretu kui võimalik.

 

Pean oluliseks enda järjepidevat arendamist, osaledes erialastel koolitustel nii Eestis kui mujal maailmas. Olles läbinud ka vaktsineerimiskursused, oman teadmisi ja õigust oma patsiente raseduse ajal immuniseerida.

 

Eesti Ämmaemandate Ühing

www.ammaemand.org

Eesti Perinatologia Seltsi liige

www.perinat.ee

 

 

Töökeeled

Eesti keel, vene keel, inglise keel

Sulge

Loading ...