E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Rasedus nädalate kaupa

Valitud nädal:

Sina

Rasedushormoonid muudavad limaskestad kohevaks ja õrnaks, seetõttu võib Sul esineda ninakinnisust ja -verejooksu ning igemete veritsust. Samalaadsed muutused toimuvad ka tupe limaskestas ning Su seksuaalsus võib raseduse kestel palju muutuda. Sa ei pruugi tahta olla seksuaalvahekorras, kuigi kõhubeebit see tegevus ei kahjustaks.

 

Sinu beebi

Embrüo on ligi 4 sentimeetrit pikk, tal on jäsemed ning sõrmed ja varbad. Pea on kasvanud kõige kiiremini ja moodustab ligi poole kogu loote suurusest. Närvide ühendused saavad alguse peaajust. Tema süda on jagatud neljaks kambriks ja arenevad südameklapid. Tööle on hakanud loote neerud ning ta on võimeline urineerima. Sinu tulevase lapse nägu joonistub järjest selgemini välja. Tema suu, nina ja ninasõõrmed on paremini eristatavad ning moodustunud on ülemine huul. Peamised liigeste ühenduskohad − õlad, küünarnukid, randmed, põlved ja hüppeliigesed − toimivad, võimaldades lootel jäsemeid liigutada.

 

Dr. Šois soovitab

Nõuanded on ikka samad: toit olgu tervislik, portsjonid väikesed, ent söögikorrad sagedased. Ära unusta, et peaksid vältima kõike, mis võib lapsele ohtlik olla. Enne ravimite kasutamist konsulteeri kindlasti ämmaemanda või arstiga, ka juhul, kui tegu on väikese palaviku või nohu-köhaga.

 

Kui Sa soovid teada, kas Sinu lapsel pole kromosomaalset või geneetilist patoloogiat, või soovid teada saada lapse sugu, siis võib Sind huvitada meie Panorama test või Panorama XP test

 

Miks on oluline teada kromosomaalse patoloogia olemasolu?

Ligikaudu 2-3% loodetest esineb raske kromosomaalne patoloogia, millega võib kaasneda lapse intellekti puue, raske arengurike või surm. Mida varem me kromosomaalset patoloogiat diagnoosime, seda varem saab pere otsustada raseduse jätkamise osas.

 

 

Sulge

Loading ...