E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Rasedus nädalate kaupa

Valitud nädal:

Sina

Kui Sul on kunagi aknet esinenud, võib see uuesti välja lüüa. Õrnatoimelise näopuhastusvahendi ja sagedase vee joomisega hoiad olukorra kontrolli all. Abi võib olla ka arsti määratud iiveldusvastastest ravimitest. Väsimus ja uimasus kimbutavad Sind endiselt. Kaalus võid olla juurde võtnud või kaotanud – sõltuvalt sellest, kas olid hädas iiveldus- ja oksendamishoogudega või mitte. Väliselt ei ole Su rasedus veel märgatav.

 

Sinu beebi

Embrüo on 10 millimeetrit pikk. Välja hakkavad arenema käed, jalad ja nägu. Näos on võimalik eristada tumedaid täppe ehk silmi ja näha on ka kõrvad. Loote nahk on tundlik ja tal tekib võime tajuda puudutust. Tillukestes labades, millest saavad jäsemed, hakkavad kujunema luud. Peamised organid, nagu süda, neerud, maks, kopsud ja pankreas, on moodustunud ning arenevad edasi. Embrüo maks hakkab tootma esimesi punavereliblesid.

 

Dr. Šois soovitab

Kui Sa oled väsinud, siis võimaluse korral tukasta päeval. Ka võiksid jalutada värskes õhus, et koguda endasse positiivset emotsionaalset ja füüsilist energiat – see kulub nii Sulle kui Sinu sees kasvavale lapsele marjaks ära. Kui Sa ei ole veel arsti juures rasedust tuvastanud, siis tee seda.

Kui Sa soovid teada, kas on tegemist elusa lootega, kas Sa ootad mitmikke  ja Sa soovid raseduse suurust täpsustada, siis võib huvitada Sind meie raseduse tuvastamine ja loote eluvõimelisuse hindamine

 

Miks on oluline teada täpset raseduse suurust ja oletatavat sünnituse kuupäeva ?
Raseduse suurust hinnatakse regulaarse menstruatsiooni korral viimase menstruatsiooni esimesest päevast. Mitte aga kõigil naistel pole menstruatsioonitsükkel 28-päevane, osadel naistel on lühemad või pikemad tsüklid. Kui viimase 2 kuu jooksul enne rasestumist tarvitati antibeebi pille, siis ovulatsioon ja rasestumine ei pruukinud toimuda täpselt tsükli keskel. Mitte kõik naised ei mäleta oma viimase menstruatsiooni esimest päeva.

 

Seitsmendal rasedusnädalal on looted ühesuguse kasvutempoga, sõltumata sellest, et ühed neist kaaluvad sünnimomendil 4500g ja teised 2500g. Seega on 7. – 11. rasedusnädalal võimalus kõige täpsemini määrata sünnituse tähtaega.