E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Rasedus nädalate kaupa

Valitud nädal:

Sina

Rasedustesti tulemus on selleks hetkeks suure tõenäosusega positiivne. Kui Sa seni ei tundnud väsimust, siis nüüd ilmselt küll. Rinnad võivad pakitseda ja selg valutada, Sul võib esineda kõrvetisi, peavalu ning hommikust iiveldust. Imeks pole pandav seegi, kui Su tujumuutused on sama järsud kui Ameerika mäed. Samas pole võimatu, et Sa kuulud hoopis nende naiste hulka, kes ei pane rasedust esimesel trimestril tähelegi ning vaevused hakkavad Sind kimbutama alles hiljem. Seetõttu ära muretse, kui Su keha lapseootusest millegagi peale ärajäänud menstruatsiooni märku ei anna. Rasedus ei kulge kõikidel naistel ühtmoodi. Kui aga juba tekkinud sümptomid peaksid järsku kaduma, konsulteeri kindlasti arsti või ämmaemandaga.

 

Sinu beebi

Embrüo on lühikese ajaga uskumatult palju arenenud: viiendal nädalal hakkab lööma süda, areneb südameveresoonkonna- ja närvisüsteem, kujuneb selgroog ning tema aju koosneb nüüd kahest sagarast. Ultraheliuuringul on 2,5 millimeetri pikkune pirnikujuline loode juba nähtav. Tema ümaramast otsast areneb pea ning teravamast selgroog. 5. nädalaks on platsenta ja nabanöör algelisel kujul moodustunud ning viimane vahendab lootele toitaineid ja hapnikku.

 

Dr. Šois soovitab

Kui oled suur kohvisõber, piira päevast kofeiiniannust ja joo kohvi piimaga. Kõrvetiste ja iivelduse vastu aitab sageli ja väikestes kogustes söömine. Pakitsevate rindade korral püüa magada toestava rinnahoidjaga. Kui Sul on kass, siis las nüüdsest vahetab keegi teine tema liivakastis liiva. Kui sööd liha, siis jälgi, et see oleks korralikult läbi küpsetatud. Kassi väljaheidetega kokku puutudes ja pooltoorest liha süües võid riskida toksoplasmoosiga. See on parasiithaigus, mis on eriti ohtlik raseduse varases staadiumis.

 

Kas teadsid, et 5. rasedusnädalast alates võid Sa teha raseduse tuvastamise uuringu välistamaks emakavälise raseduse olemasolu? Eriti on see oluline, kui tegemist on IVF rasedusega, eelnevalt on olnud emakavälist rasedust, pimesoole operatsiooni ja seksuaalsel teel levivaid infektsioone.

 

Kui Sa soovid teada, kas on tegemist emakasisese rasedusega, siis võib huvitada Sind meie raseduse tuvastamine ja loote eluvõimelisuse hindamine

 

Miks on oluline hinnata emakavälise raseduse olemasolu?

Mitte kõik rasedused ei arene emaka sees. 1% rasedustest toimub viljastumine ja loote kinnitumine väljaspool emakat, kõige sagedamini munajuhas. Munajuha aga pole loodud loote arenguks, mistõttu 6. – 14. rasedusnädalal munajuha võib lõhkeda ja tekib eluohtlik verejooks. Ultraheliuuringu eesmärgiks on õigeaegselt avastada emakavälise raseduse olemasolu, mis võib päästa õigeaegse ravi rakendamisel naise elu.

Sulge

Loading ...