E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Rasedus nädalate kaupa

Valitud nädal:

Sina

Sa ei pruugi sellel nädalal oma beebi liikumist nii palju märgata, kuna tal hakkab ruumi väheks jääma; aga ilmselt näed Sa, kuidas ta küünarnukid, jalad või pea Su emakast välja punnitavad, kui ta ringi vingerdab. Tõenäoliselt oled Sa kehakaalus juurde võtnud vahemikus 10 – 12,5 kg, ning see on Su raseduseaegne tippkaal. Su põiele avaldatav surve sunnib Sind tihti pissil käima, ning kuna Su emakas on nüüd Su roiete all, tunned end hingetuna ja Sul võib esineda seedehäireid.

 

Sinu beebi

Sinu beebi kaalub nüüd 2500 g  ja on umbes 45 cm pikk. Lapse neerud on täielikult välja arenenud ning maks toodab jääkaineid. Nüüd on beebi kehaliselt välja arenenud ja viimase kuue nädala jooksul tegeleb ta vaid kaalus juurdevõtmisega, kosudes nädalas kuni pool kilogrammi. Nahaalune rasvkude vormib teda üha pontsakamaks. Selleks raseduse suuruseks on enamjagu beebisid keeranud juba ennast peaseisu, kuid ligikaudu 3% juhtudel jäävad beebid tuharseisu, jalgseisu või ristiseisu. Sellisel juhul võib naisele pakkuda haigla tingimustes loote välist pööret pea peale, mis oluliselt vähendab keisrilõikuse vajadust. Loote väline pööre õnnestub poolte juhtudel.

 

Dr. Šois soovitab

Ehk oled tähele pannud, et beebil on kindel magamise ja ärkveloleku režiim. Mõned arstid soovitavad beebi liigutusi regulaarselt kontrollida, ent isegi kui Sa seda ei tee, võiksid beebi päevakava jälgida, et oluliste kõrvalekallete korral arstiga nõu pidada. Söö rohkelt rauda sisaldavaid toiduaineid. Tõenäoliselt on juba eelnevatel nädalatel võetud Sinu raseduse II poole analüüsid ja Sinu vere hemoglobiinitaset mõõdetud ning vajaduse korral on arst soovitanud Sul süüa rauda sisaldavaid toite või rauavaegusaneemia korral soovitanud raua asendusravi.
Mõtle läbi, kas oled uue ilmakodaniku tulekuks valmis? Soeta aegsasti vajalikud esmatarbed nagu beebivoodi, vanker, vann, turvahäll, apteegikosmeetika ja riided esimeseks paariks kuuks. Lapse tulekuni pole enam palju jäänud ja hiljem ei pruugi Sul aega jaguda.

 

Kui Sa tunned, et beebi liigutab rohkem allpool kõhus või kui ämmaemandal jääb kahtlus, et kõhubeebi pole peaseisus, siis võib huvitada Sind meie loote III trimestri ultraheliuuring loote kasvu ja asendi hindamiseks.

 

Osadel rasedatel võib tupes esineda beeta hemolüütiline streptokokk (GBS), mis sünnitusjärgselt võib vastsündinul tekitada kopsu-  või ajukelmepõletikku ja sünnitanud emal raskekujulist palaviku ja raske üldseisundiga kulgevat emakapõletikku. GBS olemasolul teostatakse naisel sünnitusmajas sünnituse käivitumisel antibiootikumi profülaktika, mis vähendab vastsündinu ja ema GBS infektsioonist tingitud tüsistusi. 

 

Kui Sa soovid teada, kas Sa pole beeta hemolüütilise streptokoki kandja, võid Sa huvituda meie GBS skriiningust.

 

 

Sulge

Loading ...