E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Rasedus nädalate kaupa

Valitud nädal:

Sina

Tõenäoliselt võtad Sa kaalus juurde umbes pool kilo nädalas, aga umbes pool sellest läheb Su beebile. Su kõnnak võib muutuda õõtsuvaks, sest rasedushormoon nimega relaksiin muudab puusaliigesed liikuvamaks. Kõnnakut mõjutab kasvava raskuse all nõgusaks vajunud selg.

 

Sinu beebi

Sinu beebi kaalub nüüd üle 1,9 kg, ning on umbes 42 cm pikk. Järgmise seitsme nädala jooksul võtab ta kehakaalus juurde umbes kolmandiku kuni poole oma sünnikaalust ning  kasvatab oma rasvkoe kihte, et vastsündinuna oleks ellujäämistõenäosus suurem. Tänu väljaarenenud kopsudele ja piisavalt tugevale immuunsüsteemile jääb 90 protsenti 32. nädalal sündinud lastest ellu. Üheks enneaegsuse põhjuseks on loote üsasisene kasvupeetus, kus häirunud platsenta verevarustuse tõttu ei saavuta looted oma kasvupotentsiaali ja täiskantud raseduse korral nende sünnikaaluks oleks alla 2500 g. Esinemissagedus 5% sündinud lastest. Loote üsasisene kasvupeetus on suureks väljakutseks rasedust jälgivale günekoloogile, kuna nii mõnigi kord tuleb sünnitus varem esile kutsuda, et päästa toitainete ja hapnikuvaeguses vaevleva lapse elu.

 

Dr. Šois soovitab

Mugava magamisasendi leidmine on nüüd juba tõeline katsumus. Proovi magada vasakul küljel, nii vähendad ka survet põiele. Kõhuli magamist ei soovitata, eriti suurema kaaluga naisterahvastel. Su emakas jätkab Su elunditele surve avaldamist, ning see võib põhjustada kõrvetiste, kõhukinnisuse, seedehäirete ja hingelduse teket.  Võid ebamugavustunnet leevendada, kui  jood palju vett, sööd rohkelt kiudaineid ning toitud tihti, aga samas väikestes kogustes.

 

Kui Sa kuulud preeklampsia riskigruppi või Sinu ämmaemand kahtlustab, et Su kõht pole kasvanud ootuspäraselt, võib Sind huvitada meie loote III trimestri ultraheliuuring loote kasvu ja asendi hindamiseks.

 

 

 

Sulge

Loading ...