E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Rasedus nädalate kaupa

Valitud nädal:

Sina

Kas Sinu niigi kasinat öist und segavad jalakrambid? Mõne arsti hinnangul on nende põhjuseks jalgade ülekoormus, teiste arvates kaltsiumi- või magneesiumipuudus või hoopis surve, mida emakas jalanärvidele avaldab. Kindlasti suurendab kasvav kehakaal koormust nii seljale kui ka jalgadele. Laps rõhub ka üha enam siseorganitele ja soolestikule, ent ära unusta, et kõik need vaevused on pärast sünnitust kadunud.

 

Rasedusaegne aneemia on kõige sagedasem rasedustüsistus, seda esineb pooltel naistel raseduse ajal. Raseduseaegsed rauavarud kasutatakse ema kiirenenud vereloome poolt ning loote kasvu tagamiseks. Rauavaegusaneemia riski suurendavad korduvad veritsused raseduse ajal, mitmikrasedus, üksteisele järgnevad rasedused, ema ägedad ja kroonilised haigused. Antud raseduse suurus on parim aeg kontrollida oma veenivere hemoglobiini väärtust. Madalaid hemoglobiini väärusi  seostatakse lapse madala sünnikaalu ja enneaegse sünnituse kõrgema riskiga

 

Kui Su veregrupp on reesusnegatiivne ja lapse isal reesuspositiivne, siis reesuskonflikti diagnostikaks teostatakse Sulle ämmaemanda poolt vereanalüüs reesuse vastaste antikehade uuringuks. 

 

Sinu beebi

Beebi kaalub ligi 1,4 kilogrammi ja on umbes 39 sentimeetri pikkune. Rasvkude moodustab tema kehakaalust umbes 3 protsenti. Beebi joob päevas kuni pool liitrit lootevedelikku ning väljutab seda uriinina. Lootevesi uueneb ja puhastub pidevalt. Luuüdis tekivad punaverelibled ja peaajus jätkub närvirakkude moodustumine. Beebi aju on juba sedavõrd välja arenenud, et ta hakkab ise oma kehatemperatuuri reguleerima. Beebi võib päeval magada ning öösiti üleval olla, takistades Sul end välja puhata. See ei tähenda õnneks tingimata seda, et ta ka sündides sama päevarežiimi jätkab.

 

Dr. Šois soovitab

Kui jalg lööb krampi, siruta see kergelt välja, painutades varbaid enda poole. Joo piisavalt vedelikku ning väldi pikaajalist seismist. Kui Sul on diagnoositud raskekujuline aneemia või kui Sinu veres on reesuse vastased antikehad, siis Sind võib huvitada meie ultraheliuuring loote aneemia varajaseks avastamiseks.