E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Rasedus nädalate kaupa

Valitud nädal:

Sina

Su kõhule, rindadele ja puusadele võivad ilmuda rasedusarmid. Neid põhjustab kollageeni vähesus sidekoes. Kõhunahk on pingul ning võib sügeleda. Emakas on juba jalgpallisuurune ning aina kasvab. Surve tõttu sageneb urineerimise vajadus, kuid iga kord on uriini kogus väike. Lisaks muule võivad Su jalgadesse tavalisest tihedamini lüüa krambid. Samas ei too rasedus Su kehas esile siiski ainult negatiivset. Ehk oled tähele pannud, et Su juuksed näevad tihedamad ja tervemad välja? Lapseootusega kaasnevate hormonaalsete muutuste tõttu väheneb nimelt juuste väljalangemine.

 

Sinu beebi

Sinu beebi on umbes 34 cm pikk ja kaalub peaaegu 700 g. Beebi jätkab kiiret kasvamist ning tema keha ja pea on nüüdseks õiges proportsioonis. Lapse selgroog ning kopsude vereringe arenevad, luud muutuvad tugevamaks ning aju kasvab, ninasõõrmed hakkavad avanema. Uuringute kohaselt eelistavad beebid praegu teistest maitsetest enim magusat.

 

Dr. Šois soovitab

Sel perioodil kontrollitakse Su veresuhkrutaset, et vältida rasedusdiabeedi ohtu. Kõhunaha sügelemise vastu aitab naha kreemitamine.

Sulge

Loading ...