E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Rasedus nädalate kaupa

Valitud nädal:

Sina

Sinu rasedus on märgatav ning naba võib hakata väljapoole punnitama. Pahkluud ja jalad võivad päeva lõpuks paistes olla. Kui esimesel trimestril oli seks Sulle täiesti vastunäidustatud, siis nüüd hakkab see tunne ehk muutuma. Samas aga ei pruugi see veel juhtuda, nii et ära imesta, kui Sa seksi järele endiselt vajadust ei tunne.

 

Sinu beebi

Loode kaalub ligi 400-450 grammi ja on umbes 23-24 sentimeetrit pikk. Praegu on ta veel kõhn, sest rasvkudet on vähe, kuid järgnevatel nädalatel võtab ta jõudsalt kaalus juurde. Kasvavad kulmud ja ripsmed. Beebi neelab jätkuvalt lootevett ning pissib. Ka liigub ta aktiivselt ringi ning magab kindlatel aegadel. Tavaliselt on ta aktiivsem õhtuti, just siis, kui Sina end magama sätid. Järgnevate nädalate jooksul annab laps oma päevarežiimist aina rohkem aimu.

 

Dr. Šois soovitab

Toitu tervislikult ning mõtle läbi oma menüü ja toitumisharjumused. Soovitatav kaalutõus nädalas on keskmiselt 400−500 grammi. Liigne kaalutõus võib olla tingitud valedest toitumisharjumustest.

 

Kui Sa seda juba teinud pole, on nüüd aeg loote arengurikete skriininguks. Soovikorral on lisaks võimalik ultraheliuuringu ajal hinnata ka preeklampsia- või enneaegse sünnituse riski. 

 

Kui riiklikus haiglas on loote arengurikete skriiningu  käigus tekkinud kahtlus loote kaasasündinud südamerikkele või aju patoloogiale, siis võib huvitada Sind meie loote südame ehhokardiograafia või loote neurosonogramm.  Kui aga on leitud lootel mingi arengurike ja Sa soovid teisest arvamust, siis võib huvitada Sind meie teisene arvamus loote arengurikete korral.

Sulge

Loading ...