E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Rasedus nädalate kaupa

Valitud nädal:

Sina

Praeguseks võid Sa olla juurde võtnud ligi viis kilogrammi. Aga ei maksa muretseda, kui kaalu on lisandunud veidi rohkem või hoopis vähem. Kogu raseduse ajal võiksid kokku juurde võtta 10−15 kilogrammi. Võib juhtuda, et higistad tavapärasest rohkem, nina on kinni ja vajad palju värsket õhku. Need sümptomid on tingitud keha suurenenud verevarustusest ning kaovad pärast sünnitust. Ehk oled Sa üks neist rasedatest, kellel tekivad venitusarmid. Kui see nii on, siis tea, et enamasti muutuvad need pärast sünnitust heledamaks ning vaevumärgatavaks.

 

Sinu beebi

Loode kaalub nüüd platsentast rohkem. Kuigi tema kõrvad ei ole veel välja arenenud, kuuleb ta helisid ja oskab haigutada. Beebi seedib sisseneelatavat lootevett ja moodustuma hakkab mekoonium ehk esmasroe. Loote vereringe on välja arenenud ning nabanöör muutub tugevamaks ja paksemaks, et täita lapse kasvavaid vajadusi.17. nädalal hakkab beebi naha alla rasvkudet koguma. See on oluline kehatemperatuuri hoidmiseks. Kui ootad tüdrukut, on tema emakas ja munajuhad moodustunud. Poisi ja tüdruku genitaalid on nähtavad.

 

Dr. Šois soovitab

Rasedusega kaasnevaid venitusarme täielikult vältida ei saa, ent midagi saad Sa oma naha heaks teha küll. Katsu vältida üleliigset kaalutõusu, toitu tervislikult ja tee trenni – nii hoiad naha elastsena. See, kas venitusarmidele mõeldud kreemid aitavad või mitte, on vaieldav, kuid kreemitamine leevendab vähemasti kõhu sügelust.

 

Kui torkiv valu kõhupiirkonnas ei anna asu, proovi magada vasakul küljel. Nii soodustad vereringet. Kui see nipp ei aita ning kõht valutab jätkuvalt, räägi murest oma arstile. Kuigi suurenenud kõhuga on see senisest ebamugavam, kinnita autoga sõites kindlasti turvavöö ja jälgi, et alumine rihm jookseks kõhu alt. Soovi korral võid osta spetsiaalselt rasedatele mõeldud turvavöösuunaja.

 

Kui tahad teada, kas Sa ootad poissi või tüdrukut, siis miks mitte broneerida aeg 3D/4D ultraheliuuringule loote soo tuvastamiseks?

Sulge

Loading ...