E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Rasedus nädalate kaupa

Valitud nädal:

Sina

Sinu süljeeritus võib olla suurenenud ning ehk oled märganud ka kasvanud söögiisu? Arvesta siiski sellega, et kuigi pead sööma mõlema eest, ei tähenda see toiduportsjonite kahekordistamist. Uudse vaevusena võib Sind kimbutada unetus, mille põhjusena ei saa välistada ka ärevust emakssaamise ees.

 

Sinu beebi

Kuigi Sina seda veel enne kuud-paari ei tunne, liigutab beebi 11. nädalal juba aktiivselt käsi ja jalgu ning mida rohkem ta areneb, seda energilisemaks ta muutub. Kuna loote sõrmed on eraldunud, suudab ta varsti käsi rusikasse pigistada. Tema koordinatsioon on juba nii hea, et ta on võimeline oma pead katsuma. Eriti pakub talle huvi suu, mida ta saab nüüd avada ning milles on kuju võtnud keel. Areneb haistmis- ja maitsmismeel, mistõttu tulevane beebi tunneb varsti esimest korda maitset. Loote pea on veel suur, aga selle kasv hakkab aeglustuma. Moodustunud on munandid või munasarjad. Antud raseduse suuruses on võimalik ultrahelis juba hinnata loote sugu. Eksimisvõimalus on 10%. Kõige olulisem arenguetapp on nüüdseks läbi, ees seisab kuni sünnituseni kestev kiire kasvamise ja küpsemise periood.

 

Dr. Šois soovitab

Pea meeles, et kõik, mis on kahjulik Sulle, on seda ka lapsele. Kui pärast lõunasööki on kõht ikka veidi tühi, võta magustoidu asemel hoopis puuvilja. Rasedatel valutab tihti pea ning vajaduse korral tuleks võtta peavalu leevendavat ravimit. Eestis käsimüügis olevad ravimid ei ole reeglina ohtlikud. Mida paremini Sa iseenda eest hoolitsed ja ka teistel seda teha lased, seda tervem ja rõõmsameelsem on Sinu kõhus kasvav beebi.

Raseduse suuruses 11–13+6 on võimalik teostada OSCAR testi

 

Mida on võimalik saada teada tehes OSCAR testi?

1.Raseduse suurus ja eeldatav sünnituse tähtaeg
2.Loote kromosomaalse riski olemasolu või puudumine
2.Preeklampsia riski olemasolu või puudumine
3.Loote kasvupeetuse riski olemasolu või puudumine
4.Suurte loote südame arengurikete olemasolu või puudumine
5.Loote neuraaltoru patoloogia riski olemasolu või puudumine
6.Suurte loote arengurikete olemasolu või puudumine
7.Enneaegse sünnituse riski olemasolu või puudumine
8.Kaksikute vahelise transfusiooni sündroomi riski olemasolu või puudumine

Sulge

Loading ...