E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Raseduse tuvastamine ja loote eluvõimelisuse hindamine

Hind:
95.00 €

Raseduse 6.─11. nädalani võib olla vaja teha ultraheliuuring tupekaudse anduri abil. Soovitatav on tulla uuringule tühja kusepõiega.

 

Rasedus võib  olla  emakaõõnes nähtav juba menstruatsiooni-peetuse esimesel nädalal väikese vedelikupõiekesena. Järgmisena tuleb nähtavale lootemuna, mis paistab emakaõõnes tumeda selgepiirilise ringikesena ja seda ümbritseb kindla tunnusmärgina heledam ala.  See viitab platsentaalge olemasolule. Järgmiseks on lootemuna sees näha  ümmargune rebukott, milles saab alguse loote esmane vereringe. Loode on tavaliselt nähtav raseduse 5. nädala täitumisel. Sellest ajast on mõõdetav ka loote pikkus.   Loote südametegevust on näha alates raseduse 6. nädalast ja see kinnitab raseduse soodsat kulgu. Selleks ajaks on juba eristatavad  loote käed ja jalad.  Lootel on kiire kasvu periood. Ta kasvab 1 mm päevas. Parim aeg esimeseks rasedusaegseks  ultraheliuuringuks on 7. rasedusnädal, kui loode on 10 mm pikk ja tema südametegevus on kindlalt  näha.  Selles rasedusjärgus lööb loote süda üle 110 korra minutis.

Ultraheliuuringu eesmärgiks on:

 

1. Hinnata loote eluvõimelisust. Loote südamelöökide olemasolul väheneb raseduse katkemise risk kuni 10 korda.

2. Hinnata loodete ja platsentade arvu. 2% rasedustest on kaksikrasedused.

3. Diagnoosida emakavälist rasedust, mis avastamata jäädes võib ohustada raseda elu.

4. Täpsustada raseduse suurust ja sünnituse tähtaega. 8.─11. nädalal  on sünnitustähtaja hindamine kõige täpsem.

 

Eelkirjeldatud ultraheliuuring on eriti kasulik nendele naistele, kes kahtlustavad enesel rasedust ja kellel esineb kas alakõhuvalu või veritsust või  kellel on olnud raseduse peetumisi või emakaväliseid rasedusi.

 

  

Video: Embrüo 9 nädalat. Ultraheliaparaat Voluson E8 BT12 2012