E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Raseduse tuvastamine ja loote eluvõimelisuse hindamine

Hind:
105.00 €

 

Raseduse 6.─11. nädalani võib osutuda vajalikuks ultraheliuuring tupekaudse anduri abil. Soovitatav on tulla uuringule tühja kusepõiega. Parim aeg ultraheliuuringu teostamiseks on kaks- kolm nädalat pärast ärajäävat menstruatsiooni.

 

Rasedus võib olla emakaõõnes nähtav juba menstruatsioonipeetuse esimesel nädalal väikese vedelikupõiekesena. Järgmisena tuleb nähtavale lootemuna, mis paistab emakaõõnes tumeda selgepiirilise ringikesena ja seda ümbritseb kindla tunnusmärgina heledam ala.  See viitab platsentaalge olemasolule. Järgmiseks on lootemuna sees näha  ümmargune rebukott, milles saab alguse loote esmane vereringe. Loode on tavaliselt nähtav raseduse 5. nädala täitumisel. Sellest ajast on mõõdetav ka loote pikkus. Loote südametegevust on näha alates raseduse 6. nädalast ja see kinnitab raseduse soodsat kulgu.  Lootel on kiire kasvu periood. Ta kasvab 1 mm päevas. Parim aeg esimeseks rasedusaegseks ultraheliuuringuks on 7. rasedusnädal, kui loode on 10 mm pikk ja tema südametegevus on kindlalt näha. Selles rasedusjärgus lööb loote süda üle 110 korra minutis. Selleks ajaks on juba eristatavad  loote käed ja jalad. 

 

Ultraheliuuringu eesmärgiks on:

  1. Hinnata loote eluvõimelisust. Loote südamelöökide olemasolul väheneb raseduse katkemise risk kuni 10 korda.
  2. Hinnata loodete ja platsentade arvu. 2% rasedustest on kaksikrasedused.
  3. Diagnoosida emakavälist rasedust, mis avastamata jäädes võib ohustada raseda elu.
  4. Täpsustada raseduse suurust ja sünnituse tähtaega. 

 

Eelkirjeldatud ultraheliuuring on eriti kasulik nendele naistele, kes kahtlustavad enesel rasedust ja kellel esineb kas alakõhuvalu või veritsust või  kellel on olnud raseduse peetumisi või emakaväliseid rasedusi.

 

Sulge

Loading ...