E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

OSCAR test

Esimese trimestri kombineeritud sõeluuringut ehk OSCAR testi teostatakse 12.-14. rasedusnädalal. Sõeluuringu käigus teostatav varajane loote arengurikete ultraheliuuring koos NIPT testidega ei ole ainult täpseim kombineeritud sünnieelne sõeluuring kromosoomihaigustega laste varajaseks avastamiseks vaid ka varajane 100 raske loote arengurikke välistamiseks. Lisaks loote patoloogia avastamisele annab OSCAR test võimaluse üles leiada need naised, kellel võivad tekkida järgnevad raseduseaegsed rasked tüsistused:

 

  • Preeklampsia, mille käigus häirub naisel neerude- ja maksa funktsioon, valk satub uriini ning tal kujuneb välja kõrge vererõhk, millega võib raskematel juhtudel kaasneda eluohtlik krambisündroom.
  • Lapse üsasisene kasvupeetus, kus loode ei saavuta oma kasvupotentsiaali ning ta jääb kasvus oma eakaaslastest maha. Toidu- ja hapnikupuuduse tõttu tuleb naistearstil nende loodete kasvu- ja heaoluseisundit ultraheliuuringutega sagedamini jälgida ning vajadusel lapse heaoluseisundi halvenemisel sünnitus enneaegselt esile kutsuda.
  • Enneaegne sünnitus, mis on tingitud emakakaela struktuuri muutusest ning mille tagajärjel emakakael raseduse progresseerumisel naisele märkamatult avaneb ning laps sünnib enneaegsena, kus ta ei suuda veel üsaväliselt hingamise-, temperatuuri hoidmise- ning imemisega veel ise hakkama saada.

 

OSCAR test koosneb vereanalüüsist ning ultraheliuuringust ning on näidustatud kõigile lapseootel naistele.

 

Hind ühe lapse puhul:
200.00 €
Hind kaksikute puhul:
235.00 €
Sulge

Loading ...