E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Emakasisese vahendi sisestamine või väljutamine

Hind:
145.00 €

 Emakasisene vahend asetatakse emakasse raseduse vältimiseks. ESV on enamasti T- kujuline ja ta sisaldab meditsiiniliselt puhast vaske, hõbedaühendit või kollaskeha hormooni.

 

           

Vaskne või hõbedaühendit sisaldav ESV mõjutab sperma ja munaraku liikuvust, vähendab sperma võimet viljastada munarakku.

Hormonaalne ESV muudab emaka limaskesta raseduse jaoks liiga õhukeseks; tihendab emakakaela kanali sekreeti nii, et munaraku viljastavate spermatosoidide pääs emakasse on raskendatud; vähendab spermatosoidide liikuvust emakas ja munajuhades; harva võib ära jääda ka ovulatsioon.

 

ESV sobib naistele

  • kes soovivad pikaajalist raseduse vältimist
  • kes mingil põhjusel ei tohi või ei taha kasutada rasestumisvastaseid tablette
  • kes toidavad last rinnaga
  • hormonaalne ESV sobib naistele, kellel on vererohke menstruatsioon

 

ESV ei ole esimene valik rasestumisvastase vahendina sünnitamata naistele

 

ESV rasestumisvastane toime avaldub kohe pärast paigaldamist. ESV paigaldamise eelselt on vajalikud uuringud sugulisel teel levivate haiguste suhtes ja PAP test. ESV paigaldamine on kergelt valulik. Valu leevendamiseks kasutatakse paigaldamise ajal lokaalseid valuvaigisteid.  Parimaks ESV paigaldamise ajaks on menstruatsiooni aeg, kuid see ei pea olema reegliks. Sünnitusjärgselt on soovitav paigaldada ESV alates 6-8 nädalat pärast sünnitust. ESV paigaldamise järgselt võib lühikest aega esineda alakõhuvalu. Valu leevendamiseks on soovitav kasutada apteegis käsimüügis olevaid valuvaigisteid. Paari päeva jooksul pärast ESV paigaldamist, kui esineb verine voolus, pole soovitav olla vahekorras. Esimestel kuudel pärast ESV paigaldamist võib menstruatsioon olla tavalisest vererohkem ja kesta kauem.

 

ESV ei tohi paigaldada

suguelundite ägeda põletiku, ebamäärase tupe veritsuste, vere hüübimishäirete ja vaske sisaldava ESV korral vase allergia korral. Enne ESV paigaldamist on vaja konsulteerida arstiga.

 

Võimalikud ohud:

  • Väga harva võib ESV vahendi paigaldamise järgselt tekkida väikese vaagna elundite põletik, mis ilmneb 10 päeva jooksul peale ESV paigaldamist. Kui Teil peaks antud ajavahemikus tekkima palavik koos alakõhu valudega, võtke ühendust Loote Ultrahelikeskusega numbril 6566162 või 5210046.
  • Emaka mulgustumine ESV paigaldamise ajal, mille tagajärjel ESV võib tungida emaka seina või läbida emaka seina. Kuna protseduur toimub ultraheli kontrolli all, siis antud tüsistus esineb väga harva ja selgub kohe protseduuri käigus.
  • ESV väljumine. Emakalihaste kokkutõmbed menstruatsiooni ajal võivad ESV oma asukohast välja lükata. Seetõttu peale ESV paigaldamist on vajalik kontrollida ESV olemasolu emakas peale järgmist menstruatsiooni ja edaspidi kord aastas.
  • Rasedus. Tekib väga harva. Kui olete rasestunud ja soovite rasedust säilitada, on soovitav ESV eemaldada. Samas tõuseb iseenesliku abordi ja enneaegse sünnituse risk. Võimalik on ka emakavälise raseduse tekkimine ESV kandmise ajal.

 

ESV puhul on vajalik kinni pidada kasutamisajast

Pärast kasutamisaja möödumist tuleb ESV eemaldada ning vajadusel asendada uuega. ESV on soovitav eemaldada menstruatsiooni ajal. Eemaldamine on kerge ja valutu. Pärast  ESV eemaldamist taastub viljastusvõime. Rasestumine on võimalik järgmise menstruatsioonitsükli jooksul.

 

Protseduuri hind sisaldab arsti konsultatsiooni tasu

 

 

Sulge

Loading ...