E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Hiiumaa ja Rakvere beebiootel naistel nüüd võimalik anda oma OSCAR testi ultraheliuuringu eelne vereanalüüs kohaliku haigla verevõtukabinetis.

15.08.2021


 

2020. aastal sündis Hiiumaa haiglas 44 last ja Rakvere haiglas 415 last. Hetkel Hiiumaal ning Rakveres kohapeal raseduse esimese trimestri ultraheliuuringuid (OSCAR testi) loote kromosomaalse riski- ning ema preeklampsia riski hindamiseks ei teostata. See on üks põhjustest, miks osa Hiiumaal ning Rakveres rasedusega arvel olevatest naistest on pöördunud OSCAR testi teostamiseks just Loote Ultrahelikeskusesse.

 

Kuna OSCAR test koosneb kahest komponendist – vereanalüüsist ning ultraheliuuringust –, siis seni on Hiiumaa ja Rakvere naised pidanud tulema Loote Ultrahelikeskusesse enne ultraheliuuringut vähemalt 2 tundi varem, et anda vereanalüüs rasedushormoonidele. Kui varasem kohaletulek polnud võimalik, pidid naised andma vereanalüüsi vahetult enne ultraheliuuringut ning said riskikalkulatsiooni vastuse sama päeva õhtul telefoni või e-posti teel.

 

Kuna täpsema OSCAR testi tulemuse saab siis, kui rasedushormoonid antakse 11. rasedusnädalal ning ultraheliuuringusse tullakse 13. rasedusnädalal, saavad beebiootel naised nüüd oma vereanalüüsi anda oma kodukohas juba 2 nädalat enne ultraheliuuringule tulekut. See võimalus on naistele vägagi meeltmööda, sest lisaks täpsemale uuringutulemusele ei pea nad nüüd ilmaasjata Tallinnas oma vereanalüüside tulemusi ootama, vaid saavad oma aega paremini planeerida ja tulla kohe ultraheliuuringule, kus rasedushormoonide tulemused neid juba ootavad.  

 

Siiski on hea, kui naised tulevad ultraheliuuringule vähemalt 15–20 minutit varem, et ämmaemand või õde saaks enne ultraheliuuringut mõõta vererõhku, kaaluda ning võtta naiselt üksikasjalik sünnitusabi puudutav anamnees. See on vajalik selleks, et riskikalkulatsiooni programm saaks välja arvutada võimalikud riskid. Kui vererõhu mõõtmine ja kaalumine on teostatud samal päeval, on ka OSCAR testi tulemus täpsem.

 

Lisaks OSCAR testi hormoonidele saab kodukohas anda ka vereanalüüsi preeklampsia riski hindamiseks 19.–22. rasedusnädalal ja 35.–37. rasedusnädalal.

 

Kuna osa Hiiumaa ja Rakvere naisi on rasedusega arvel Loote Ultrahelikeskuses, saavad ka nemad enne ämmaemanda visiiti anda vereanalüüsid oma kodukohas.

 

Analüüside andmiseks on vaja eelnevalt võtta ühendust meie administraatoriga, kes Sinu poolt antud andmete alusel arvutab välja raseduse täpse suuruse ning sellest lähtuvalt soovitab kindlat kuupäeva, millal võiksid oma kodukohas vereanalüüsi anda. Administraator avab Sulle ka haigusloo ning väljastab saatekirja, mille pead vereanalüüsi andma minnes kaasa võtma.

 


 

Vereanalüüsi andma minnes peab Sul olema kaasas meie poolt väljastatud saatekiri, mis tuleb endal eelnevalt välja printida ja laborisse kaasa võtta. Laboris kohapeal Loote Ultrahelikeskuse tellitud analüüside eest verevõtutasu ei võeta. Nende analüüside eest tasud Loote Ultrahelikeskuses.

 


 

Kui soovid lisaanalüüse, mida Loote Ultrahelikeskus pole Sinu jaoks tellinud, pead nende eest verevõtukeskuses ise tasuma.

 

Panorama testi, Visara testi ja Horizon testi jaoks saab vereanalüüsi endiselt anda ainult Loote Ultrahelikeskuses.

 

Loote Ultrahelikeskuse vereanalüüsid

 

Vaata veel uudiseid

Sulge

Loading ...