E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Loote Ultrahelikeskus pakub loote neurosonograafiat kesknärvisüsteemi rikete avastamiseks ja diagnoosi täpsustamiseks

02.07.2017

Certificate of attendence Fetal Neurosonography Mastercalss

Dr. Marek Šois sai teoreetilise ja praktilise ettevalmistuse loote neurosonograafiaks Iisraelis Tel Aviv Sourasky Medical Center´is maailmas ühe tunnustatuma loote neurosonografisti professor Gustavo Malingeri juures.

Loote neurosonograafia eesmärgiks on hinnata loote närvisüsteemi struktuure. Uuring sisaldab nii loote aju kui ka selgroo hindamist. Antud uuringut saab teostada ka näidustuste olemasolul esimeses trimestri lõpus ja teise trimestri alguses 13.–16. rasedusnädalal, kuid parim aeg on selleks siiski teises trimestris peale 20. rasedusnädalat. Kuna normleid loote anatoomilises skriiningus ei välista ajukahjustuste teket loote aju hilisemas arengu etapis, siis on teatud näidustustel vaja uuring korrata raseduse 28.-32. rasedusnädalal.

 

Loote neurosonograafiat teostatakse vajadusel kombineerituna nii kõhukaudse ultrahelianduriga kui ka tupekaudse ultrahelianduriga sõltuvalt loote asendist ja uuritava patoloogia iseärasusest.

 

Näidustused neurosonograafiaks

  1. Psühhomotoorse või vaimse alaarenguga lapse esinemine lähisugulastel
  2. Loote anatoomilises skriininguuringus tekkinud kahtlus loote aju või selgroo patoloogiale
  3. Loote ajuvatsakeste laienemine
  4. Tsüst või selle kahtlus loote ajus
  5. Loote ajukolju mõõtude mitte vastavus raseduse suurusele (liiga väike või suur ajukolju)
  6. Üsasiseste infektsioonide olemasolu (tsütoplasmoos, toksoplasmoos)
  7. Raskekujuline loote kasvupeetus
  8. Monokoriaalne kaksikrasedus
  9. Kaasasündinud arengurike teistes elundsüsteemides (südame arengurikked, kompöid, jäsemete deformatsioonid, neerude arengurikked, ülahuule lõhe, nabaväädi song etc).

 

Loote kesknärvisüsteemi patoloogia avastamisel lootel suunatakse pere vajadusel geneetiku ja lasteneuroloogi konsultatsioonile. Teatud juhtudel diagnoosi täpsustamiseks ja raseduse juhtimise plaani teostamiseks suunatakse patsient MRT (magnetresonantstomograafia) uuringule.

 

Corpus callosumi verevarustus

 

Vaata veel uudiseid