E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Ultrahelikeskus korrigeerib alates märtsikuust oma hinnakirja

10.01.2014

alates 01.03.2014 hakkab Loote Ultrahelikeskus pakkuma uusi teenuseid ja analüüse ning korrigeerib oma hinnakirja maksimaalselt 5% ulatuses.

 

Uute teenustena hakkame pakkuma:

 

1. Raseduse planeerimise pakett
Enne rasedust läbiviidav tervise uuring on oluline tulevase lapse tervise suhtes riskide maandamiseks. Sellised muutused naise kehas nagu põletikud, hormonaalsed häired, ainevahetuse muutused, risk tromboosi suhtes, võivad mõjutada tulevase lapse elu. Mõistlikum on alustada ravi enne rasedust, kui raviga mõjutada juba areneva loote elu.

 

2. Polütsüstiliste munasarjade diagnostika
Polütsüstiliste munasarjade sündroom on sageli ebaregulaarse menstruatsioonitsükli, liigkarvasuse ja viljatuse põhjuseks. Antud haigust iseloomustavad muutused naise hormonaalses tasemes ja munasarjade struktuuris. Antud haiguse diagnoosimisel kombineeritakse naise veenivere analüüsi günekoloogilise ultraheliuuringuga.

 

3. OSCAR test ilma preeklampsia skriininguta
Antud teenuse raames pakutakse I trimestri kromosomaalset skriiningut koos raseduse suuruse täpsustamisega ja nähtavate organstruktuuride hindamisega. See teenus on kompleksest OSCAR testist hinna poolest soodsam ja sobib naistele, kes ei vaja infot preeklampsia riski, üsasisese kasvupeetuse riski ja enneaegsuse riski kohta.

 

4. Munasarja kasvaja varajane avastamine
Munasarja kasvaja esinemissagedus on Eestis viimase 10 aasta jooksul sagenenud. Eestis diagnoositakse aastas 150-160 esmasjuhtu. Munasarjavähiga naistel on varajased kaebused ebamäärased, seetõttu on kolmveerandil juhtudest diagnoosimise hetkel tegemist juba kaugelearenenud haigusega. Ainult väike osa naisi jõuab ravile, kui haigus pole veel kaugele arenenud ja sellest on võimalik täiesti terveks ravida. Antud haiguse diagnoosimisel kombineeritakse günekoloogilist ultraheliuuringut naise veenivere analüüsiga.
 

Uute analüüsidena hakkame pakkuma:

1. Suguhaiguste pakett (klamüüdia, gonorröa, ureoplasma, mükoplasma, trihhomoonas, AIDS, süüfilis)

 

2. Günekoloogilise haavandi pakett ( herpes viirus 1 ja 2, süüfilis, H. ducreyi, Chlamydia trachomatis LGV ) 

 

3. Tupe seentõve pakett (Candida albicans ja Candida spp (mitte-albicans)) 

 

4. Rinna- ja munasarjavähi päriliku eelsoodumusega seotud mutatsioonide diagnostika.
Rinna- ja munasarjavähi esinemisel perekonnas on BRCA1 ja BRCA2 geenide mutatsioonide esinemine sage. Mutatsioonid neis geenides põhjustavad eelsoodumust rinna- ja munasarjavähi tekkeks nooremas eas ja sageli mõlemapoolselt.