E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Loote Ultrahelikeskus hakkab pakkuma OSCAR testi kombineerituna Panorama testiga

18.12.2013

Panorama test on momendil maailmas konkurentsitult täpseim mitteinvasiivne sünnieelne Downi sündroomi skriiningtest, mida on võimalik teostada juba 9. rasedusnädalast. Panorama testi laialdasemat kasutuselevõttu on takistanud selle kallis hind.

 

Oscar testi Downi sündroomi avastamismäär on 96% ja valepositiivsete vastuste arv 3%. Selleks, et vähendada Panorama testi teostamise vajadust ja samas parandades OSCAR testi Downi sündroomi avastamismäära ning vähendades viimase valepositiivsete vastuste arvu, alustab Loote Ultrahelikeskus pakkuma soovi korral OSCAR testi patsientidele, kelle kromosomaalne risk Downi sündroomiks jääb vahemikku 1: 11 – 1: 2500 täiendavalt Panorama testi ( vaata uuringu teostamise logaritmi).  Antud metoodika vähendab Panorama testi vajadust 10 %-le tõstes Downi sündroomi avastamismäära 97%-le ja mis veelgi olulisem langetades invasiivsete uuringute vajadust 0,9%-le.

 

Antud meetod annab võimaluse ära kasutada OSCAR testi positiivsed küljed: on võimalik avastada rasked loote arengurikked ja annab võimaluse hinnata raskeid rasedusaegseid komplikatsioone nagu preeklampsia, enneaegne sünnitus ja loote kasvupeetus.