E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Prof. K.H. Nikolaides avaldas uuringutulemused Panorama testi usaldusväärsuse ja täpsuse kohta

06.07.2013

K.H. Nicolaides. Harris Birthright Research Center for Fetal Medicine, Kingś College Hospital, London, UK

Tänapäevase sünnieelse skriingu ja loote sünnieelse ravi üks rajajatest Inglise günekoloog K.H.Nikolaides avaldas rahvusvaheliselt tunnustatud meditsiinilises ajakirjas "Prenatal Diagnosis" uuringu tulemused, kus ta kontrollis Panorama testi tundlikkust ja usaldusväärsust kromosomaalsete patoloogiate: trisoomiate ( Downi sündroom, Edwardsi sündroom, Patau sündroom ), Turneri sündromi ja Triploidia avastamisel. Lugege teadusliku artiklit lähemalt

Uuringu tulemused näitasid, et Panorama test on täpne ja usaldusväärne sünnieelne test tundes ära Downi sündroomi, Edwardsi sündroomi ja Patau sündroomi 99% täpsusega. Panorama test tundis ära 242 analüüsi seast ka kõik kaks Turneri sündroomiga  ja ühe Triploidiaga loote.

 

Panorama test ei andnud mitte ühtegi valepositiivset  (ei diagnoosinud üle) ega ühtegi valenegatiivset (ei jätnud diagnoosimata) tulemust.

Panorama test on momendil Eestis täpseim sünnieelne kromosomaalsete haiguste skriiningtest ja ainuke test, mis annab võimaluse sünnieelselt diagnoosida Turneri sündroomi ja Triploidiat ning annab võimaluse hinnata loote sugu (oluline suguliiteliste haiguste diagnoosimisel).

 

 

Panorama testi hind Loote Ultrahelikeskuses on 650 EUR ja koos OSCAR testiga 800 EUR (annab võimaluse hinnata lisaks kromosomaalsele patoloogiale loote neuraaltoru defekti - ja südamehaiguste riski ning emal preeklampsia riski, enneaegse sünnituse riski ja alakaalulise lapse sünnitamise riski).

 

Sulge

Loading ...