E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Ultraheliuuringu käigus on võimalik saada pilt oma sündimata lapsest nutiseadmetesse kas e-maili teel või SMS sõnumina

18.11.2016

 

Loote Ultrahelikeskus kasutab ultraheliaparaati GE Healthcare Voluson E8 BT12 ning ultraheliuuringute tulemuste töötlemiseks, arhiveerimiseks ja patsientidele ultraheliuuringu väljavõtte valmistamiseks GE Healthcare tarkvara ViewPoint 6.7.1. Sellest aastast GE Healthcare ja Trice Imaging, inc.  koosöö tulemusena valmis interneti keskkonnas paiknev Tricefy ultrahelipilv, mille kaudu on võimalik saata ultraheliuuringul tehtud pilte ja lühikesi videolõike otse patsientide nutiseadmetesse (nutitelefon, iPad, arvuti) e-maili teel või SMS sõnumina.

 

 

Tricefy pilveteenuse kasutamine võimaldab suhelda ka väliskolleegidega ja lihtsustab neilt saada raskete diagnostiliste probleemide korral teisest arvamust.

 

Tricefy pilveteenus vastab HIPPA ( health Insurance Portability and Accountability Act) ja EU Directive 95/46 EC nõuetele ja on saanud juba 2013 aastal ISO 13485:2003 ja ISO 9001:2008 tsertifikaadi. Seega Tricefy piltveteenus on turvaline ja sellest lähtuvalt pole loote pildid kolmandatele isikutele ilma patsiendi loata kättesaadavad.

 

Septembri kuus ISUOG (International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology) 26. Ülemaailmsel Kongressil Roomas Dr. Marek Šois ja  Trice Imaging, Inc esindaja Dagmar Nuber leppisid kokku omavahelises koostöös.

 

Nüüdseks on läbitud edukalt programmi katsetamise testperiood ja saadud advokaadibüroost Jesse&Kalaus OÜ õiguslik alus Tricefy pilveteenuse pakkumiseks Loote Ultrahelikabineti patsientidele.

 

Nüüdseks on läbi see aeg kui pilte oma lapsest sai Loote Ultrahelikeskuses ainult  kas siis värvipildina välja trükituna või siis salvestatuna DVD-le või mälupulgale.

 

Nüüdsest laadib ultraheliaparaat loote pildid ja videolõigud krüpteeritud DICOM formaadis läbi internetiühenduse Tricefy ultrahelipilve ning patsiendile saadetakse SMS sõnumiga või e-mailiga salasõnaga turvatud link, mille kaudu on tal võimalik saada ligipääs oma lapse piltidele ja videolõikudele. Turvalisuse kaalutlustel on antud pildid anonüümsed ja ei sisalda patsiendi isiklikke andmeid.

 

Antud pilte ja videolõike on võimalik Loote Ultrahelikeskuse poolt kasutatava Tricefy pilve kaudu 29 päeva jooksul vaadata ja alla laadida ning soovi korral kasutada neid sõpradele ja pereliikmetele näitamiseks sotsiaalmeedias (Facebook, Twitter) kui ka värvipiltidena lasta välja trükkida. Videolõigud ja pildid on nii hea kvaliteediga, et neid saab kasutada alla laadituna kõhubeebi esimese videofilmi valmistamisel.

 

Loote pilt nutitelefonis

 

Vaata veel uudiseid

Sulge

Loading ...