E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

OSCAR testis kasutatavad Synlab Eesti hormoonid läbisid edukalt välisauditi

24.08.2016

OSCAR testis kombineeritakse  loote Downi tõve riski hindamisel ultrahelimarkereid ema veeniverest võetava kolme platsenta päritolu hormooniga.  Selle eesmärk on suurendada testi tundlikkust Downi sündroomiga loodete  äratundmisel ja vähendada testi valepositiivsete vastuste arvu.

 

 

Alates selle aasta veebruarist teeb Loote Ultrahelikeskus I trimestri hormoonide määramisel koostööd Synlab Eesti Laboriga, mis kasutab selleks soetatud PerkinElmer´i Delfia Xpress analüsaatorit. Antud analüsaator on konstrueeritud spetsiaalselt OSCAR testis kasutatavate PAPP-A; β- Hcg  ja PLGF määramiseks. Delfia Xpress´i loetakse üheks täpsemaks I trimestri hormoone analüüsivaks analüsaatoriks.

 

 

Synlab Eesti Delfia Xpressi hormoonide määramise täpsust kontrolliti kahes väliskvaliteedi ekspertiisi laboris:

 

  1. Rasedusega seotud plasmaproteiin A (PAPP-A)  ja Inimese kooriongonadotropiini vaba beetaalaühik (β- Hcg) Düsseldorfi ekspertiisilaboris (Instand e.V EQAS)
  2. Platsenta kasvufaktor (PLGF)  Londoni ekspertiisilaboris (UK NEQAS)

 

Meil on hea teatada, et Delfia Xpressi poolt analüüsitavad kõik kolm hormooni vastavad rahvusvaheliselt kehtestatud normidele ja on usaldusväärsed.

 

Eesti Akrediteerimiskeskus väljastas Synlab Eesti’le akrediteerimistunnistuse, mille alusel labor vastab ISO 15189:2012 nõuetele kui meditsiinilabor. Registreerimisnumber L 159

 

Loote Ultrahelikeskusel on hea meel, et tal on usaldusväärne koostööpartner, kes osaleb pidevas kvaliteedikontrollis välisauditi näol  ja seetõttu tagab meile OSCAR testi  hormoonide kõrge usaldusväärsuse ja täpsuse.

 

Vaata veel uudiseid

Sulge

Loading ...