E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Loote Ultrahelikeskus tähistab täna oma esimest juubelit, saades viie aastaseks.

01.06.2016

 

1.juunil 2011, lastekaitsepäeval,   avas Loote Ultrahelikeskus oma uksed. See, et avasime just lastekaitsepäeval oli sümboolne tähendus. Soovime pakkuda rasedatele turvalist ultraheliuuringut, mis tänu oma kvaliteedile avastaks võimalikult varakult loote- või raseduse patoloogia ja samas vähendaks paljude asjatute (mõnikord ka lootele ohtlike)  lisauuringute vajaduse.

 

Selle aja jooksul oleme aidanud 16886 patsienti ja sealhulgas teinud 3306 OSCAR testi.

 

Kui algaastatel oli suur osakaal 3D/4D loote ultraheliuuringutel siis nüüdseks  iga neljas patsient pöördub Loote Ultrahelikeskusesse OSCAR testiks ja iga kolmas patsient loote anatoomiliseks skriininguks. Ainult iga viies patsient pöördub saamaks loote ultraheliuuringut emotsionaalsetel näidustustel.

 

2012 aastal alustas Loote Ultrahelikeskus pakkuma lisaks südame ehhokardiograafiale ka loote kesknärvisüsteemi süvendatud ultraheliuuringut – neurosonograafiat.

 

2013 aastal võttis Loote Ultrahelikeskus esimesena Eestis kasutusele mitteinvasiivse sünnieelse skriiningtesti – Panorama testi, mis on momendil vaieldamatult täpsemaid skriiningteste. Momendil on Loote Ultrahelikeskuses teostatud 197 Panorama testi.

 

2014 aastal lisandus Panorama testile mikrodeletsioonide paneel, mille abil sai võimalikuks lootel diagnoosida 5 kõige sagedamini esinevat vaimset alaarengut põhjustavat geenidefekti. Samal aastal alustasime pakkuma ka loote südame arengurikete skriiningut loote südamestruktuuride hindamisega OSCAR testi raames.

 

2015 aastal võttis Loote Ultrahelikeskus esimesena Eestis kasutusele sünnieelse mitteinvasiivse loote küpsuse hindamise testi – Quantus FLM testi, mis on oluliseks tööriistaks enneaegse sünnituse ajastamiseks.

 

Samas on ja jääb Loote Ultrahelikesuse eesmärgiks aidata rasedaid kromosomaalselt haigete ja arenguriketega loodete avastamisel ning  nende nõustamisel.  Üheks uuemaks suunaks Loote Ultrahelikeskusel on raskete rasedusaegsete komplikatsioonide – preeklampsia, loote üsasisene kasvupeetus ja enneaegse sünnituse varane diagnostika ja riskirasedate ning nende loodete teaduspõhine jälgimine.

 

Loote Ultrahelikeskuses on olnud ka katselabor, kust on alguse saanud uued innovaatilised ideed nagu Skype - ja streem ultraheliuuringu ülekanne ning 3D loote kujude valmistamine.

 

Oleme tänulikud oma patsientidele, kes on meid usaldanud ja tänu kellele on saanud võimalikuks Loote Ultrahelikeskse järjepidevus.

 

Suur tänu ja kummardus Loote Ultrahelikeskuse administraatorile ja õele tänu kelle sõbralikkusele ja soojusele on Loote Ultrahelikeskus saanud tuntuks kui patsiendisõbralik ning hubane erakabinet, kuhu kõik abivajajad on alati oodatud.