E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Loote Ultrahelikeskus hakkab pakkuma ultraheliuuringu lisateenusena lootest 3D kuju

07.02.2015

 

Kaks  aastat tagasi tuli Loote Ultrahelikeskusesse 3D/4D ultraheliuuringule üks pere, kus ema kas ei näinud üldse või nägi ähmaselt, aga isa oli nägija. Seda oli tore jälgida, kuidas isa kirjeldas emale, mida ta ekraanil näeb – et tütrekesel on samasugune nina ja põsed nagu emal ja et laps on armas nagu emagi.

 

80 protsenti emotsioonidest saame tänu nägemisele, aga vaegnägijatelt on see võimalus ära võetud. Siis mõtlesime, et kuidas saaks nad veel sündimata lapsega kokku viia.

 

Nüüd on see võimalus olemas. Loote Ultrahelikeskus alustab koostöös Wolfprint 3D meeskonnaga pakkuma oma patsientidele ultraheliuuringu järgselt lisateenusena 3D prinditud loote kuju veel sündimata lapsest.

 

Parim aeg 3D prinditud loote kuju saamiseks on 20.-28. rasedusnädal, kui loote nägu ilmestub ultraheliuuringul 90%-l. Loomutruum on muidugi loote nägu peale 28. rasedusnädalat kui on välja arenenud juba loote näo miimilised lihased. Siis tuleb aga kahjuks arvestada võimalusega, et iga neljas uuringule tulija loote nägu ultraheliuuringus ei näe ja 3D loote kuju, kus oleks näha loote nägu, ei õnnestu saada.

 

Soovikorral on võimalik soovida loote näo 3D reljeef spetsiaalses puidust raamis

 

 

või spetsiaalsel klaasist alusel

 

 

või kaksikraamina võimalusega lisada sünnijärgselt lapse foto

 

 

 

Kümme kuni viisteist protsenti inimesi ei saa loomulikul teel rasestuda ja nad peavad lapse saamiseks palju vaeva nägema. Seda emotsiooni, kui nad saavad lõpuks käte vahel hoida 12-nädalase loote kuju, mõistavad ainult need, kes on pidanud ise sama läbi tegema.

 

Tänu Wolfprint 3D käsutuses olevale kaasaegsele 3D printerile, mis toob esile loote pisemadki detailid,  on võimalik luua kujusid juba loote varajases arenguetapis. Pakume võimalust lootest lasta 3D kuju teha juba 11.– 13. rasedusnädal kui loode on kõigest 45 - 84 mm. Antud raseduse suuruses on võimalik teostada tupekaudne ultraheliuuring, mis annab võimaluse visualiseerida loodet kogu tema suuruses.

 

Loote 3D kuju saab patsient kätte kahe nädala jooksul peale ultraheliuuringu teostamist Loote Ultrahelikeskusest või kulleriga otse Wolfprint 3D-st.

 

Soovitav on tulla Loote Ultrahelikeskusesse, sest siis saab patsient loote 3D kuju spetsiaalses DM Marketing´i poolt käsitööna valmistatud Loote Ultrahelikeskuse logoga kinkekarbis. Kohaletuleku korral puudub ka oht kulleri teenuse kasutamisel kuju tahtmatult vigastada.  

 

Kujusid vaadates jagunevad inimesed kaheks: pooltele meeldib väga ja pooltele ei meeldi üldse. Mitte alati ei õnnestu 3D-kuju nii hästi nagu Eestis esimesena oma loote kuju saanud naise Maarja oma. Mõnikord võib kuju rasedusega mitte seotud inimest ehmatada. Kõik rasedad ei soovi lootest ka 3D-ultrahelipilti, mõni ei taha seda mitte mingil juhul, muist on väga õnnelikud.

 

Loote 3D kuju hind koos transpordiga on 300 EUR, mis lisandub ultraheliuuringu hinnale.

 

Transpordil vigastada saanud loote 3D kuju korral saadetakse patsiendile uus kuju ilma lisatasuta.

 

 

 

Sulge

Loading ...